Ehitusmasinate müük liigub teosammul

Enn Tosso 06. aprill 2009, 00:00

Tänavu on müük vähenenud 92 protsenti, mis tähendab, et praeguse tempoga jätkuks laovarusid kümneks aastaks.

Paemurru ise müüs veebruaris oma osaluse DSN Ehitusmasinates.

Tema sõnul on ehitusmasinate laos hoidmine müüjale äärmiselt kahjulik, kuna seisev masin vajab hooldust. Põhjuseks on õli, mis sööb tihendid läbi. Ent ehitusmasinatel on palju tihendeid ning remont läheb äärmiselt kalliks. "Platsil seisvast masinast tasub suure kaarega mööda minna," märkis ta. Samas lisas ta, et masina ostmiseks on praegu hea aeg, sest müüjad pakuvad neid alla omahinna. "Kahe aasta pärast on müügil need samad masinad, ent on lihtsalt kaks aastat seisnud," ennustas ta.

Tema sõnul on veidi parem olukord sellistel firmadel, kellel pole laovaru ning kes tellivad masinad vastavalt kliendi soovile. Need, kel on aga suured laovarud ning suuromanikult rahalist toetust pole, lähevad pankrotti.

Paemurru ennustas, et langus turul võib peatuda alles järgmiseks kevadeks ning tõusu on oodata 2011.-2012. aastal.

Vennad Ehituse tegevjuhi Andrus Mutli sõnul või väga hea hind peibutada seadmeid ostma suuri firmasid, kes varem sama asja rentisid.

"Praegu on eriti tähtis raha hoida ning kuhugi platsi peale või lattu seisma ei hakka keegi ehitusmasinaid ostma," kommenteeris Mutli olukorda, kus masinamüüjad teevad suuri allahindlusi ning müüakse isegi alla omahinna. Mutli rõhutas, et ostetakse ikka ainult selliseid asju, mida kohe vaja on.

Üle Euroopa tootjatelt iga kuu müüginäitajaid koguva CECE andmetel on uute ehitusmasinate turul nõudmine muutunud sisuliselt olematuks, eelmise aasta algusega võrreldes on kõigis Balti riikides müük vähenenud üle 90 protsendi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing