Uudised

ÄP 06. aprill 2009, 00:00

Märtsis tõusid esmakordselt pärast 2007. aasta oktoobrit Suurbritannia ehitusturu hinnad, ent laenuandjad on endiselt ettevaatlikud, teatas Reuters. Paljud analüütikud on aga vaatamata positiivsetele näitudele endiselt skeptilised. "Võib kuluda kuus kuud kuni pool aastat, enne kui me näeme püsivat taastumist," märkis Barclays Capitali ökonomist Simon Hayes.

Briti ehitusturu hinnad tõusid märtsis 0,9%, olles veebruaris 1,9% langenud, kuid aastataguse ajaga võrreldes on hinnad langenud 15,7%. Märtsis maksis keskmine maja Suurbritannias 150 946 Briti naela (2,6 miljonit krooni).

Tallinna linnavolikogu arutas teemaplaneeringut, mis määratleb erinevatest piirangutest ja arengukriteeriumidest lähtudes 11 perspektiivset kõrghoonete piirkonda, ning saatis selle teisele lugemisele.

Võimalikud paiknemiskohad on Maakri, Sossi, Tondiraba, Endla, Kitseküla, Järvevana, Järve, Tondi, Sääse, Haabersti ja Sitsi piirkonnas. Teemaplaneeringu järgi on kõrghoone vähemalt 45 meetri kõrgune.

Planeeringu kehtestamist pooldas ka volikogu opositsioon, kelle esindajate sõnul ei saa linna konserveerida ega lõputult püüda säilitada Tallinna kilukarbisiluetti.

Osa üürnikke jälgib aktiivselt eluasemete müügiturgu ning kui leitakse sobiv pakkumine, ostetakse korter ära, kirjutab Uus Maa oma blogis. Siiski on praegu korteri üürimine odavam kui laenumakse teenindamine.

Näiteks 2toalise uue korteri üürihind kesklinnas on ligikaudu 5500 krooni kuus. Samasuguse korteri müügihind on u 1,5 mln krooni ning 30% omafinantseeringu korral jääb 30aastane laenumakse 7%-lise laenuintressi juures 8000 krooni kanti. Kuna paljudel pole ka omafinantseeringut või lisatagatist, siis jääbki ainuvõimalikuks lahenduseks üürikorter.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing