BÖRS: Wall Streetil võeti kasumit

06. aprill 2009, 17:54

USA aktsiaturgudel oli täna esimene
languspäev pärast viiepäevast tõusu; päevasiseselt üsna sügaval olnud indeksid
lõpetasid börsipäeva mõõduka langusega.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kukkus 0,5 protsenti 7975,85 punktini, peamiselt tehnoloogisektorit esindav Nasdaqi koondindeks kaotas 0,93 protsenti oma väärtusest.

Hinnalanguse eesotsas olid finants- ja tehnoloogiasektor. Uudisteagentuuri Reuters andmetel sai pangandussektor löögi investeerimispanga Calyon Securities veterananalüütikult Mike Mayo´lt, kes hakkas katma mitut suurt panka. Mayo hoiatas liigsete riskide võtmise eest. Ka teised analüütikud on nõus, et finanssektor jääb ebakindlaks veel aasta lõpuni. "Võtab aega, enne kui on pilt tükkidest kokku panna," kinnitas Bloombergile varahadusfirma Silvercrest Asset Management fondijuht Stanley Nabi.

Finantsektoris olid suuremad kukkujad JP Morgan 4,5 protsendiga 27,96 dollarini, Wells Fargo aktsia hind kukkus kuus protsenti.

Tehnoloogiasektorile sai saatuslikuks Cisco ning Sun. Cisco aktsia hind kukkus 3,4 protsenti 17,53 dollarini, tarkvarafirma Sun Microsystems aktsia oli kaotanud 22 protsenti oma väärtusest.

Positiivse poole pealt torkas silma Ford, kes on suutnud vähendada võlakoormust 9,9 miljardi dollari võrra, mis vähendab autotootja intressikulu 500 miljoni dollari võrra aastas. Aktsia hind kerkis 16 protsenti, 3,77 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. April 2009, 23:10
Otsi:

Ava täpsem otsing