Toimetulekutoetuste saajaid Tallinnas 2,3 korda enam

06. aprill 2009, 10:03

Tallinna linnaosades on toimetulekutoetuste
saajate hulk võrreldes mulluse märtsiga kasvanud 2,3 korda.

Üle kahe korra on makstud summa kasvanud kesklinnas ja Lasnamäel, eriti järsult aga Mustamäel, Pirital ja Nõmmel. Viimatinimetatus lausa neli korda, teatas linnavalitsus.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametisse laekuvate andmete põhjal on vähenenud toimetulekutoetust taotlevate pensionäride hulk, sest pensionide kasv on viinud sissetuleku tasemele, mis ei võimalda enam toimetulekutoetust taotleda. Samas kasvab toetust taotlevate töötute hulk, olles kohati neljakordistunud. Iseloomulik on see tendents isegi Nõmmel ja Pirital, aga oluliselt kasvanud ka Mustamäel ja Lasnamäel.

Aasta algusest on väljamakstava summa suurus pidevalt kasvanud – jaanuaris oli see mullusega võrreldes kasvanud 70%, veebruaris 96% ja märtsis mullusega võrreldes 132%. Mullu märtsis sai toimetulekutoetust 225 töötut, tänavu juba 713.

Abilinnapea Merike Martinsoni teeb eriti murelikuks see, et pidevalt kasvab toimetulekutoetustest elavate laste hulk. "1547 toimetulekutoetusest elatuvast pereliikmest on lapsi 332 ja mullusega võrreldes on see ligi kolm korda enam. Loodetavasti ei jäta riik lapsi hooletusse ja toimetulekutoetusteks eraldatavat raha jätkub," ütles ta.

Tänavu on riik eraldanud Tallinnale toimetulekutoetuse maksmiseks 9,05 miljonit krooni, kuid praegust vaesumise tempot arvestades kulub selleks 15 kuni 20 miljonit. Kui mullu märtsis maksti Tallinnas toimetulekutoetusi 766 970 krooni, siis tänavu on see summa 1 777 343 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. April 2009, 13:47
Otsi:

Ava täpsem otsing