Kas teie ettevõttes on mõni üritus, mida tänavu kindlasti ära ei jäeta?

ÄP 07. aprill 2009, 00:00

Me pole esialgu küll plaaninud ühtegi üritust ära jätta. Leiame, et firmaüritused on kindlasti asi, mis peaks ettevõttele jääma. Öeldakse ju, et tsirkust ja leiba on inimestele ikka vaja. Pealegi annavad ühised ettevõtmised hea meeskonnatunde. Hinda peame muidugi meiegi vaatama, nii palju kui vähegi võimalik. Samas, me pole kunagi oma firmaüritusi väga uhkelt ega suurejooneliselt pidanud.

Meie ei plaani oma firmas ära jätta ühtegi tavapärast üritust. Leiame, et rasketel aegadel on vaja eriti kokku hoida ja üksteist mõista ning tugev meeskord moodustada. Kindlasti aga vaatame üle ürituste eelarved ja paneme maja sees pead tööle, kuidas firmaüritusi regulaarselt, aga andekamalt ja väiksemate kuludega korraldada.

Nüüdseks oleme suutnud näiteks suvepäevade ühe osa siduda ühe mainekujunduse ja reklaamindusega seotud ettevõtmisega. Samuti istume kord kuus kokku, õnnitleme möödunud kuu sünnipäevalapsi ning genereerime uusi mõtteid teemal - hakkama saame kindlasti, aga kuidas?

Nii et ma ise kaldun sinnapoole, et meie meeskond on juba eelmise aasta teisest poolest olnud rohkem koos kui kunagi varem. See ei pea alati tähendama suuri kulutusi, vaid pigem häid mõtteid, kuidas üritusi teisiti ja väiksemate kuludega teha.

Meil tegelikult kuigi palju firmaüritusi ei toimugi, kuid näiteks suvepäevade puhul pole küll tekkinud mõtetki, et võiks need ära jätta. Küll aga kavatseme selle peale võimalikult vähe kulutada.

Tagasihoidlikuks korraldamiseks on ju nii palju võimalusi. Võib-olla näiteks üürime mõne väikese RMK metsamajakese, küpsetame seal ðaðlõkki ja tunneme end mõnusalt. Päris ära jätta aga küll ei tahaks. Meil on väike kollektiiv ja seesugused väikesed ettevõtmised liidavad palju.

Esialgse seisuga oleme sel aastal kõik firmaüritused sunnitud ära jätma. Suvepäevadesuhtes praegu veel sajaprotsendilise kindlusega ei tea öelda, sest sinna on veel mõned kuud aega ja mine tea, mis vahepeal võib juhtuda, kuid tõenäosus nende toimumiseks on väike.

Muud peod ja üritused jäävad aga päris kindlalt paremaid aegu ootama, nagu arvatavasti paljudel teistelgi.

Raskete majandusolude sunnil jäävad meie ettevõttes tänavu kõik firmaüritused ära. Midagi pole lihtsalt parata, igasugune kokkuhoid on meie firma jaoks praegu äärmiselt oluline ja muudmoodi toime ei tuleks.

Eks näis, mis tuleval aastal saab - võib-olla on selleks ajaks asjad muutunud. Nii kaugele ei oska praegu veel ette mõelda, aga tänavu kahjuks ei tule lõbutsemine kõne allagi.

Me ei ole veel otsustanud ühtegi üritust tänavu ära jätta, aga kavatseme läheneda firmaürituste korraldamisele senisest loovamalt - kulude kokkuhoid on ka meie ettevõttes olulisel kohal.

Käivitasime sellest aastast töötajate projektijuhtimise koolitusprogrammi. Programmi eesmärk on laiendada projektijuhtimisalaseid teadmisi, oskusi ja kogemusi ettevõtte töötajate seas ja tõsta selle abil projektide kvaliteeti.

Erinevates üksustes töötavad inimesed korraldavad ise meie firmaüritusi ja me ei pea tellima seda teenust enam väljastpoolt. See on hea viis kulude kokkuhoiuks, aga ka selleks, et arendada koostööd erinevate üksuste töötajate vahel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing