Raske aeg nõuab korralikku pidu

ÄP 07. aprill 2009, 00:00

Ajal kui ettevõtjate peas liiguvad palgakärbete ja koondamiste mõtted, on pidu ja lõbutsemine tihti viimane, millele mõeldakse.

Siiski leiab Äripäev, et keerulisele ajale vaatamata ei tasu firmapidusid ära jätta.

Majanduslikult üsna masendav aeg on mõnes mõttes pidutsemiseks just õigeim aeg. Esiteks on praegu ürituste korraldamiseks rohkem võimalusi, sest ülepakkumine valitseb kõikjal ning valik on laiem kui kunagi varem.

Samuti on teenuse-ruumi-tootepakkujad altimad ja paindlikumad näiteks hinnas läbi rääkima ning kliendiga kauplema. See tähendab, et firmaürituse saab korraldada kas soodsamalt või siis saab seda teha kohas või viisil, mis buumiajal hindade kasvu tõttu kättesaamatuks jäi.

Oluline on ka koos pidutsemise psühholoogiline efekt - sotsiaalne suhtlemine, üheskoos majanduslanguse ja tööandja kirumine ning auru väljalaskmine võimaldab negatiivsust kontorist eemal hoida ja kolleegide tugi näitab, et päris lootusetud asjad ehk ei ole.

Positiivset süsti on majanduskriisis seda enam vaja, et uudised päevast päeva peamiselt negatiivse tooniga. Ehk, ei tasu raskete olude kiuste heituda ega süngetele meeleoludele alla vanduda.

Võimalusel võiks firmaüritustesse kaasata ka töötajate pered, paindlik suhtumine töötajate eraellu aitab kergemini üle elada ettevõtetes valitsevad keerulised ajad, lisaks pole isade-emade perest eemalerebimine raskel ajal kõige paremaks lahenduseks, töötaja efektiivsust aitavad tagada aga hea tagalana toimivad korras peresuhted.

Firmaüritus ei pea alati kestma ka mitut ööpäeva, ka üks meeldejääv ning tore kolleegidega koos veedetud õhtu lisab rutiinsesse tööellu märkimisväärset vaheldust.

Ürituse ärajätmine pole õigustatud ka palkade kärpimise ning koondamiste korral. Koosviibimist ei pea alati pidama kallis kohas ning suurejoonelise programmiga, hea tahtmise korral võib seda korraldada ka tasuta, juhi või mõne töötaja maakodus või miks mitte RMK-le kuuluvas metsaonnis.

Korraldusteenust ei pea tingimata selleks spetsialiseerunud firmalt ostma, vaid kulude säästmiseks võib terve peo või suure osa sellest ka ise korraldada.

Jätkuvalt tasub kaaluda ka firmaürituse sidumist koolituste ning info- ja teabepäevadega. Suurejoonelised meelelahutusüritused võib ajutiselt osaliselt asendada praktilist tegevust sisaldavate meeskonna- ja tegevuskoolitustega.

Igasugune ühistegevus, kaasa arvatud praktiliste oskuste omandamine õppe käigus, näitab meeskonnaliikmeid igapäevatööst erinevas situatsioonis ning aitab töökaaslasi avada seni tundmatuma poole pealt.

Kaaslastega millegi praktilise koos tegemine näitab inimeste varjatud oskusi. Midagi koos tehes suureneb meeskonna jaoks nii vajalik ühtekuuluvustunne, õppides tundma teiste tugevusi ning võimet ühtse meeskonnana toimida, tekib praegu üheskoos edasiminekuks vajalik usaldus inimeste ja organisatsiooni vastu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing