Dr Faber: aktsiad võivad teha 10% tagasilöögi

07. aprill 2009, 19:40

Enne 70 aasta suurimat rallit USA aktsiaid
osta soovitanud Dr Marc Faber ütles, et nüüd võib S P 500 indeks tulla kuni
kümme protsenti allapoole. Seejärel tõus jätkub.

Indeks võib langeda 750 punktile ja taas tõusta juulini, ütles Faber Bloomberg Televisionile. Ta lisas, et vaevalt globaalsed turud kukuvad allapoole oktoobri ja novembri madalamaiad tasemeid.

„Meil on vaja mingisugust korrektsiooni, võibolla umbes viis kuni kümme protsenti ja siis võime rallida juulisse,“ ütles investeerimisguru.“Kuigi majandusrindelt tulevad uudised ei ole head, siis hullemaks minemine aeglustub.“

S P 500 indeks rallis alates 9. märtsil 25 protsenti, kui Faber soovitas investoritel osta USA aktsiaid. Üleilmsetele investoritele on Aasia aktsiad enim atraktiivselt hinnatud ja saavad esimesena osa maailma majanduse taastumisest.

Novembris ostis ta mõningate kaevanduskompaniide aktsiaid, kuid nüüd on tema huvi nende ettevõtete vastu väiksem, kuna viimaste hinnad on kahekordistunud. Ta soovitas osta pangaaktsiaid ja ütles, et Citigroupi aktsia võib tõusta viiele dollarile.

„Aasia aktsiad pakuvad paremat väärtust USA omadest ja investorid peaksid kasutama võimalust osta regiooni aktsiaid igal tagasilöögil“ ütles ta. Ka Jaapani aktsiad paistavad huvitavad.

„Kui te ostate Aasia aktsiad järgneva kolme kuu jooksul, siis järgmise viie kuni kümne aasta jooksul teenite et kindlasti nendega raha,“ lausus ta. „Aasia ekspordimaad teenivad enim, kui majanduskasv juhtub.“

Võlakirjade suhtes on ta pessimistlikum öeldes, et need sisenevad pikaajalisse langusesse, mis võib kesta järgmised 15 kuni 20 aastat.

Valuutadest meeldivad Faberile Kanada, Austraalia ja Singapuri dollar, kuna USA dollar võib mõnevõrra nõrgeneda.

Faber soovitab jätkuvalt osta kulda, isegi kui kollane metall osutub järgneval kolmel kuni kuuel kuul surnud rahaks. Ta plaanib osta kulda juurde, kui see kukub 750 ja 800 dollari vahele untsist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2009, 19:40
Otsi:

Ava täpsem otsing