George Soros: aktsiaralli ei jätku, majanduspõhi alles tuleb

07. aprill 2009, 10:59

Miljardärist riskifondijuht George Soros
nimetab kuu aega kestnud aktsiahindade kiiret ülessõitu langeva turu jõnksuks
kõrgemale ehk karuturu ralliks, kuna USA majandus kannatab endiselt
surutise all.

"See on karuturu ralli, kuna majandus ei ole veel pööret teinud," rääkis Soros eile agentuurile Bloomberg. "See ei ole samasugune finantskriis nagu meie elu ajal kogetud finantskriisid," lisas ta. Soros suutis ka eelmisel aastal vastuvoolu ujuda ja oma fondi Quantum vara 8% kasvatada, samal ajal kui keskmiseks riskifondi tootluseks kujunes mullu -19%.

Standard Poor's 500 indeks on alates 9. märtsi põhjast kerkinud 24%, kuna optimistide meelest on halvim 16 kuud kestnud USA majanduslangusest möödas. Sorose hinnangul jätkab USA majandus kokku tõmbumist ja olemas on ka depressiooni risk.

"Nii kaua, kui me tegeleme sellega mitmepoolselt ja vähemal või suuremal määral koordineeritult, ma arvan, et elame halva aja üle," sõnas Soros. "On mõned põhjale viitavad märgid, aga me ei ole veel kohal," ennustas Soros peatset languse jätkumist.

Soros on üsna positiivselt meelestatud Hiina ja Brasiilia suhtes, öeldes, et esimese majanduskasv peaks juba aasta lõpuks taas kiirenema ja teise kasv taastub tänu Hiinast tulevale rauamaagi ja sojaubade nõudlusele üsna ruttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2009, 11:34
Otsi:

Ava täpsem otsing