Jäätmekäitlejate liit: mis saab pärast 16. juulit?

07. aprill 2009, 10:34

Eesti Jäätmekäitlejate Liidu uue juhatuse
esimehe Aivar Lõhmuse sõnul on nende väga oluliseks teemaks tänavu,
mis juhtub siis, kui 16. juulil suletakse nõuetele mittevastavad
prügilad.

Keskkonnaminister pole veel allkirjastanud määrust, mis lubaks Euroopa rahade toel laiendada olemasolevaid nõuetekohaseid prügilaid. "Mis aga saab peale 16. juulit, kui suletakse nõuetele mittevastavad prügilad ja kuhu hakkab liikuma Lõuna-Eesti prügi? Kas võib tekkida olukord, kus olemasolevad prügilad ei võta vastu väljastpoolt oma teeninduspiirkonda tulevat prügi," küsib jäätmekäitlejate liit oma pöördumises.

Aivar Lõhmuse sõnul on jäätmekäitluse lähiaja võtmeküsimuseks ka muudatused jäätmeseaduses, mille kohaselt võib kohalik omavalitsus oma territooriumil anda jäätmeveo ilma konkursita oma ettevõttele. "Teema on tõstatunud hangetest tulenevatest vaidlustustest. Kindlasti ei ole eelnõus pakutav lahendus sobiv turul tegutsevatele jäätmeveoettevõtetele," kinnitas ta.

Jäätmekäitlejate liidu üldkoosolek võttis vastu ka otsuse alandada liikmemakse 20% võrra. "Liidu eesmärk on igati olla toeks oma liikmetele ja seda eriti rasketel aegadel," märkis liidu juhatuse esimees.

1996 asutatud jäätmekäitlejate liit on katusorganisatsiooniks 43 jäätmekäitluse valdkonnas tegutsevale ettevõttele. Liidu ettevõtete summaarne käive moodustab enam kui 80% jäätmekäitlusturu kogukäibest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2009, 10:34
Otsi:

Ava täpsem otsing