Jaan Männik: mingit devalveerimise vajadust pole

08. aprill 2009, 13:25

Devalveerimine on väga negatiivne sõna,
edastades vaid negatiivset infot ning selleks, et välisinvestorid Eestisse tuua,
tuleb lõpetada devalveerimise jutud, ütles Eesti Panga nõukogu esimees Jaan
Männik.

Devalveerimise vajadust kütavad kõrge palgatõus, kõrge inflatsioon ja jooksevkonto puudujääk, aga meil Eestis neid probleeme ei ole, ütles ta Tark Co ning ajalehe Postimees korraldatud konverentsil.

"Kui räägime siin ise devalveerimisest, siis tekitame välismaailmas mulje, et meil on asjad halvad," rõhutas Männik. Investorid tahaksid Eestisse tulla, kuid kui on vähimgi kahtlus devalveerimisele, jäävad nad ootama seda aega, millal devalveerimine tehtud saab ning alles siis tulevad oma eurodega ja rootsi kroonidega meile, sõnas Männik.

Eesti majandus on tema ütlusel paremas korras, kui välismaal usutakse. "Mingit vajadust devalveerida ei ole," kinnitas Männik.

Lähituleviku suurimaks väljakutseks nimetas keskpanga nõukogu esimees tööpuudust. Tema sõnul ei saa Eesti kriisist väljuda üksida. "Pole võimalik, et naabritel läheb halvasti ja Eestil hästi, et näe – tuli välja," selgitas Männik. Kriisist välja tulemisest arutlemise asemel soovitas ta pigem rääkida, kuidas leevendada kriisi tagajärgi.

Männik soovitas konverentsil osalejatel enda käest ka küsida, mida peaksime meie siin Eestis tegema, et Lätil läheks hästi. See kõlab kummaliselt, kuid Baltimaid peetakse rahvusvaheliselt üheks komplektiks, ja selleks, et muuta Balti riikide kuvandit, tuleb muuta Läti kuvandit, selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2009, 15:30
Otsi:

Ava täpsem otsing