Majandusministeerium tahab muuta tulumaksuseadust

08. aprill 2009, 16:59

Majandusminister Juhan Parts näeb ühe
võimalusena Eesti investeerimiskeskkonna konkurentsivõime tõstmiseks kehtestada
Eesti residendist investorile väärtpaberite 0%-line tulumaksumäär.

Majandusministeeriumis valminud Eesti välisinvesteeringute ja ekspordi tegevuskava "Made In Estonia" pakub ühe võimalusena Eesti investeerimiskeskkonna konkurentsivõime tõstmiseks tulumakseseaduse muudatust, millega kehtestataks Eesti residendist investorile väärtpaberite 0%-line tulumaksumäär.

See muudatus peaks ühtlasi motiveerima ka Eesti residentsust. „Koos jõukate väikeettevõtjate ja üksikisikutega tuleks Eestisse ka palju kvaliteetseid majandusalaseid kontakte, oskusteavet ning kapitali. Eesti residentideks jäävad ka jõukamad Eesti kodanikud,“ selgitab majandusministeerium ettepaneku mõtet.

Samuti analüüsitakse võimalusi, kuidas läbi maksu- ja regulatiivkeskkonna kohandamise on võimalik tõsta Eesti kui asukohariigi atraktiivsust ettevõtete või investeerimisfondide registreerimisel. Näiteks kehtestataks tegevuskava kohaselt maksuvabastus tütarühingu osaluse võõrandamise tulule. Majandusministeerium märgib, et sarnased soodustused kehtivad juba mitmetes naaberriikides ning soodustus võib olla seotud osaluse omamise perioodi, suuruse ja tütarühingule kohalduva maksumäära ja tegevusega. Erisuste puudumise tõttu ei ole näiteks Eesti peakorterite asukohariigina atraktiivne. Selle punkti elluviimiseks on vajalik nii maksu- ja investeerimisfondide seaduste muutmine.

Kaalutakse ka võimalusi, kuidas läbi tööjõu maksustamise põhimõtete ülevaatamise on võimalik vähendada kõrget lisandväärtust ja kõrgepalgalisi töökohti loovate ettevõtete maksukoormust – näiteks sotsiaalmaksule ülempiiri seadmine või välistöötajate vabastamine soovi korral sotsiaalmaksust ning Eesti sotsiaalgarantiide süsteemis osalemisest. Selleks tuleks muuta sotsiaalmaksuseadust. Tegevuse rakendamisel tekib majandusministeeriumi hinnangul mõjuv põhjus Eestisse kõrgepalgaliste töökohtade loomiseks.

Majandusministeeriumi majandusarengu osakonna juhata Lauri Tammiste ütles täna Eesti Konjuktuuriinstituudi majandusprognoosi tutvustusel, kus ka Made In Estonia tegevuskavast räägiti, et järgmisel nädalal saadab majandusministeerium oma kava koostööpartneritele arvamuste kogumiseks ning aprilli lõpus või mai alguses esitatakse see valitsuskabinetile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2009, 16:59
Otsi:

Ava täpsem otsing