Pealtnägija: patsient kinkis psühhiaatrile korteri

08. aprill 2009, 19:39

Tänane saade "Pealtnägija" räägib
vaimupuudega mehest, kellelt raviarst pettis õe väitel välja korteri, arst aga
süüdistab väljapressimises hoopis perekonda.

Loo peategelane on Tartus Karlova linnaosas elav 43aastane vaimupuude ja viinaveaga Sulev ning tüli keskmes on tema 37ruutmeetrine korter päevinäinud majas, kirjutab "Pealtnägija" oma kodulehel.

Kuigi Sulev elab endiselt Tähe tänav 47 asuvas korteris, kuulub see juba aasta aega tema raviarstile, psühhiaater Lille Uibole ja tema abikaasa Richard Kõllole, kes vastutasuks korteri eest kohustusid selle elanikku ülal pidama.

Sulevi õde Piret Rips väidab, et Uibo pettis korteri vaimuhaigelt mehelt ilusa jutuga välja. "Ta ei saa siiani aru, et see korter tegelikult ei kuulu temale, et tal on ainult elamise võimalus seal," kinnitas Rips.

Patsientide Esindusühingu juht Pille Ilves tunnistas, et tekib küsimus, kas tegu pole mitte ametiseisundi kuritarvitamisega.

Ühing saatis juhtumi kohta kaebuse nii Tervishoiuametile kui Arstide Liidu eetikakomiteele ning kavatseb anda asja prokuratuuri.

Isegi kui tehing pole kriminaalne, on sugulaste meelest tegu jämeda arstieetika rikkumisega. Nende kahtlusi süvendab, et Uibo on sissetulekuid arvestades kinnisvara poolest jõukas inimene.

Arst ja tema abikaasa aga kinnitavad, et aitavad Sulevit heast südamest ja ilma tagamõteteta. Nende sõnul on Sulevi sugulased ise ahned väljapressijad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2009, 19:39
Otsi:

Ava täpsem otsing