Ahtme vagunitehase omanikfirma tõusis maksuvõlglaste esikolmikusse

Hannes Sarv 09. aprill 2009, 00:00

Metallkonstruktsioone ekspordiks tootva tehase juhataja sõnul käib nende töö normaalselt. "Meil on kõik korras," kinnitas Jõhvi külje all Ahtmes toimetava OÜ Floberg Trans tütarettevõtte OÜ Ahtme Vagon juhatuse liige Otto Sullakatko. Omanikfirma maksuvõlaga ta kursis ei olnud.

"Suurem osa saja suurima maksuvõlglase võlasummast on lootusetu võlgnevus ja riigi võimalus sealt midagi tagasi saada peaaegu olematu," hindas nimekirja pärast sellega tutvumist endine rahandusminister ning maksu- ja tolliameti peadirektor Aivar Sõerd.

Nimekirja kaks esimest on samuti pankrotis ettevõtted. Saltreksi pankrotihalduri Aivar Leismanni sõnul on ettevõttes pooleli kriminaalmenetlused. "Võlgade katteks pole sealt suurt midagi võtta, sest ega sellel firmal endal mingit vara praktiliselt polnud. Selle firma kaudu pööritati raha, suure tõenäosusega ka musta kütust," nentis Leismann.

"Elusana" nimekirjas olevatest võlglastest on neljandal kohal alkoholitootja Onistar, kelle võlg oli eilseks paisunud 37 miljoni kroonini. Ettevõte palus märtsi alguses saneerimiskaitset ja praegu käib selleks kava koostamine. Onistari saneerija Urmas Trossi sõnul käib praegu töö nõuetega, samas on omanikud toomas ettevõttesse investeeringuid suurusjärgus 10 miljonit eurot. "Saneerimisseadus ei peata kohustuste täitmist ja tegelikult ei fikseeri ka nõudeid. Intressid kasvavad ja selle arvel paisub ka maksuameti nõue," selgitas ta.

51% ulatuses Igor Savenkovile kuuluv Onistar praegu ei tooda. Samas on tehas valmis Trossi kinnitusel taas tootmist alustama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing