Kopli liinidele praegu raske arendajat leida

Enn Tosso 09. aprill 2009, 00:00

"Isegi kui maa saaks tasuta, ei oleks praegu mõtet korterelamut arendada, sest hinnad on nii palju langenud," ütles Vahter. Ta märkis, et arendaja suudaks pakkuda küll näiteks uut kortermaja 12 000 krooni ruutmeeter, ent pole teada, kui palju hinnad veel langevad. "Võib-olla 11 000 kroonile ruutmeetri eest?" osutas ta.

Tema sõnul on hoonestamata maa hinnad langenud kohati isegi kuni 100 protsenti. "Keegi ei pane praegu kümneid miljoneid vaba raha hoonestamata maa ostuks, kui pole teada, millal ja mis hinnaga oleks mõtet arendada," märkis ta.

Vahteriga oli ühel meelel ka Uus Maa Kinnisvara tegevjuht Mika Sucksdorff. Tema sõnul ostetakse praegu maad vaid väga atraktiivsesse kohta ning võileivahinnaga.

"Pigem keegi uut ehitust ei alusta ja maad ei osta," sõnas ta, kommenteerides Tallinna soovi Kopli liinide hoonestusõigust 56 miljoni krooniga müüa. Tema sõnul lõpetavad ning müüvad arendajad praegu olemasolevaid projekte ning uut ehitustööd keegi ei alusta.

Vahter lisas, ainus variant on, kui linn ise sinna näiteks sotsiaalmaju ehitab. "Ehkki arendajad oleksid praegu valmis müüma valmis kortermaju alla omahinna. Seega pole ka linnal eriti mõistlik praegu uusi maju ehitada," ütles ta.

Tallinna linnavalitsus esitas eile volikogule Sepa tänava kvartali ja Sepa 17 kinnistule hoonestusõiguse seadmise otsuse eelnõu.

"Eesmärgiks on Kopli liinide ja lähiala kujundamine esinduslikuks korterelamualaks," ütles abilinnapea Eha Võrk.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul seab detailplaneering ala korrastajale väga selged ja täpsed mängureeglid, mis tagavad kõige väärtusliku säilimise.

"Planeeringualal asuvad arhitektuurimälestise staatuses ning miljööväärtuslikud hooned tuleb säilitada ja renoveerida, säilitatakse ka kõik piirkonna vanad munakivisillutisega tänavad," ütles ta.

Lammutatavate või lammutatud hoonete asemele uute projekteerimisel ja ehitamisel arvestatakse piirkonna hoonestuse ajaloolist struktuuri ja välimust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing