Kaubanduskoja juhi kohale ainult Lumani kandidatuur

09. aprill 2009, 22:28

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor
Siim Raie ütles, et tänase päeva seisuga oli koja esimehe kohale üks kandidaat,
kelleks oli 14 aastat koda juhtinud Toomas Luman.

„See vastab tõele,“ ütles Raie, kas võib oletada, et esimehe kohale kandideerib Toomas Luman. Raie rääkis, et juhatuse liikmete kandidaate oli käesolevaks hetkeks esitatud 16 ettevõtet. Kandidaadid avalikustatakse järgmisel reedel.

Esimest korda valis üldkoosolek Toomas Lumani kaubandus-tööstuskoja esimeheks 1995. aastal. „Seda ei oska mina kommenteerida,“ vastas Raie küsimusele, miks on ainult Lumani kandidatuur olnud nende aastate jooksul, kas tegemist on nii kõva kandidatuuriga, et keegi teine ei julge kandideerida.

„Kandidaat seatakse üles liikmete poolt ja valitakse ka liikmete poolt üldkoosolekul, et midagi enamat ei oska siin öelda.“

„Minul ei saa olla isiklikke sümpaatiaid,“ vastas Raie, mis on tema isiklik sümpaatia, põhjendades, kuna temaga on töölepingu sõlminud kaubanduskoja juhatuse esimees juhatuse nõusolekul, ei ole hea kommenteerida oma ülemust.

„Hinnangu kaubanduskoja tegevusele annavad üldkoosolekul kaubanduskoja liikmed, kinnitades või mitte kinnitades meie majandusaasta aruande,“ ei tahtnud ka seda Raie kommenteerida, kas ta nõustub, et Luman on oma tegevusega hästi hakkama saanud. Kõikidel varasematel aastatel on majandusaasta- ja tegevusaruanded ühehäälselt kinnitatud, nii et sellest võib järeldada, et liikmed on kaubanduskoja tegevusega rahul, lisas ta.

„See on võib-olla teoreetiliselt võimalik, aga ma küll ei näe probleemi selles, et esimees jääks valimata,“ uskus Raie, vastates küsimusele, kuivõrd tõenäoliseks ta peab, et seekord jääb esimees kinnitamata.

Täna oli viimane päev, kui sai esitada kandiaate juhatuse ja juhatuse esimehe kohale. Koja üldkoosolek toimub 23. aprillil.

Taust:

Kaubanduskoja juhatuse esimees
Nordecon AS Juhatuse esimees Toomas Luman

Kaubanduskoja juhatuse liikmed
Silberauto AS Juhatuse esimees Väino Kaldoja

TK-Team AS Nõukogu esimees Andres Koern

Alexela Oil AS Nõukogu liige Juhan Kolk

Sangar AS Juhatuse esimees Gunnar Kraft

Genteel AS Juhatuse liige Tiina Mõis

NG Investeeringud OÜ Juhatuse esimees Jüri Käo

Baltika AS Juhatuse esimees Meelis Milder

Saku Õlletehase AS Nõukogu liige Cardo Remmel

Estiko AS Nõukogu esimees Neinar Seli

Rotermann Grupp OÜ Nõukogu esimees Jaan Toots
Helmes AS Nõukogu esimees Jaan Pillesaar

Uuemõisa Invest AS Juhataja Koit Uus

Standard AS Juhatuse esimees Enn Veskimägi

Lucratus OÜ Juhatuse liige Vello Väinsalu

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja (EKTK) juhatuse liikmed ei saa juhatuse liikme kohustuste täitmise eest EKTK-lt palka palgaseaduse tähenduses ega muid sotsiaalmaksuga maksustatavaid tasusid

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2009, 22:28
Otsi:

Ava täpsem otsing