Veel üks uus elektriauto

09. aprill 2009, 18:18

Elektriautode nišš on suurte autotootjate
poolt esialgu veel hõivamata jäetud, mis on väiksematele tegijatele andnud
võimaluse turule siseneda. Tesla Motorsi kõrval teatas oma elektriautoga
väljatulemisest Ameerika ettevõte EV Innovations.

Uus elektriauto nimega Wave sõidab ühe akutäiega 270 km ning maksab 34 900 dollarit (üle 400 000 krooni). Auto disainimisel on võetud osaliselt aluseks ilmselt Aptera voolujooneline „kaladisain“. Erinevalt kolmerattalisest Apterast on Wave varustatud nelja rattaga. See on oluline, et saada osa USA maksusoodustustest, mis esialgu kehtivad vaid neljarattalistele elektriautodele, kirjutas Technology Review.

EV Innovations töötab ka sportauto kallal, mis peaks suutma nelja sekundiga kiirendada kiiruseni 100 km/h. Selle mudeliga loodetakse pakkuda konkurentsi Tesla Motorsi Roadsterile. EV Innovationsi sportauto eeliseks on väidetavalt suurem interjöör, mis peaks pakkuma rahulolu pikemakasvulistele elektriauto huvilistele. EV Innovationsi tegevjuht Mike Cerven loodab selle mudeliga pälvida rohelist tehnoloogiat propageeriva California kuberneri Arnold Schwarzeneggeri tähelepanu.

Iseenesest pole aga uues autos kuigi palju uuendusi. Aku ehitus on analoogne teistele elektriautodele, WaveWaveläbisõit ühe laadimisega ei avalda muljet ning ka auto disainis pole midagi väga ihaldusväärset. EV Innovationsi eeliseks võib aga olla asjaolu, et nad toodavad oma autodele ise akusid. Akud on elektriauto juures üks kallimaid komponente ning ettevõte loodab saada abi ka USA majanduse ergutamiseks mõeldud stimulatsioonipaketist, kuhu kuuluvad rahaeraldused ka akude arendustöödele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. June 2009, 12:29
Otsi:

Ava täpsem otsing