Pertelson: Eipre juhendas Arigato pankrotti ajamist

Anne Oja 13. aprill 2009, 00:00

Indrek Pertelson tunnistas, et tema on üks neist, kes on Terje Eipre mahhinatsioonid advokatuuri aukohtusse kaevanud. "Jah, mina olen," vastas Pertelson Äripäeva küsimusele.

Kinnitamata andmetel on Eipre peale laekunud advokatuuri üheksa kaebust. Advokatuur lubas kaebuste arvu täpsustada ja nende sisu lähemalt avada täna.

Eipre ei soovinud Äripäevaga kaebustest rääkida. "Kahjuks ei tea, mis kaebusi te mõtlete. Esitage küsimused nii, et neile saaks vastata - isikud, faktid, kuupäevad, sisud jne," teatas Eipre.

Pertelsoni sõnul juhendas Arigato pankrotihaldur Eipre mitmel toolil istudes Eesti Talleksit Arigato pankrottiajamises.

Praeguseks on välja tulnud, et pankrotihalduriks saanud Eipre nõustas eelnevalt Eesti Talleksit, misjärel Talleksi määratud Arigato juhatuse liige Margus Dintšenko Pertelsoni teadmata Nordeast võetud laenu tagatised ümber vormistas.

Salalepingutega läks Nordeast võetud laenu tagatis Eesti Talleksi bilanssi, selgitas Pertelson Äripäevale. Talleks andis Nordeale tagatiseks vastu teise kinnistu, kuid muutus vangerdusega esimese järjekoha hüpoteegipidajaks, mis võimaldas Arigato vara sisuliselt üle võtta. Pertelsoni sõnul polnud Arigato finantsasjadega tegelenud Dintšenkol sellisteks tehinguteks õigust.

Pertelson meenutas spordikeskuse rajamist: "Alustasime suurinvestor Eesti Talleksiga kirjalike kokkulepeteta, need olid aumeeste kokkulepped ja nendest lähtuvalt ma käitusin," rääkis Pertelson.

Ehitamine aga venis ja läks plaanitust kallimaks. Hakkas kogunema tasumata arveid. Tekkisid suhtlemisraskused Eesti Talleksiga, seejärel tõstis hilinevate maksete pärast häält Nordea pank, asjad läksid teravaks. Arigato nõukogu muutis pankroti küsimustes meelt ning välja ujusid Pertelsoni teadmata allkirjastatud dokumendid.

"Meie kätte on jõudnud dokumendid, et Eipre on neid (pankrotihaldurina tegutsev advokaat Terje Eipre nõustas pankrotiga nõustunud Arigato nõukogu - toim) nõustanud," tunnistas Pertelson.

N-ö salalepingutele kirjutas alla Dintšenko ja kuna neid polnud lepingute kaustades, siis puudus Pertelsonil algul üldse teadmine, et sellised asjad olemas on.

Pertelson jäi konkreetse vastuse võlgu, mis pangast välja võetud 2 miljoni krooniga tehti.

"Margus ei informeerinud mind lepingutest, mille ta allkirjastas, ega teinud seda ka hiljem," kinnitas Pertelson.

Pertelsoni selja taga allkirjastatud lepingud olid seotud kinnistutega, mis tagasid Nordea pangast võetud laenu. "Mina tean, et kõikide tehingute kohta olid dokumendid, iseasi, kas need audiitoritele meeldivad," lisas Pertelson meediast läbi käinud kriminaalasja kohta.

Nii palju kui Indrek Pertelsoni jutt on meedia vahendusel meieni jõudnud, vastab tõele see, et ta oli tõepoolest kunagi Arigato rajamisega seotud ja spordiklubi haldava äriühingu juhatuse esimees. Indreku tegevuse ja tahtliku raiskamise tõttu on kahju kandnud sajad ettevõtted, teiste seas ka Arigato ehitust finantseerinud Eesti Talleks.

Pertelsoni süüdistused pankrotihaldur Terje Eipre ja teiste Arigato juhatuse liikmete aadressil on meeleheitlik katse juhtida tähelepanu eemale kriminaalasjadelt. Indrek valetas neljapäeval ajakirjanikele. Dokumendid räägivad teist keelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:02
Otsi:

Ava täpsem otsing