Artigi suhtes alustati pankrotimenetlust pankrotimenetlus

Kadrin Karner 14. aprill 2009, 00:00

Kohus nimetas ajutiseks pankrotihalduriks OÜ Haldur töötaja Toomas Saarma ning peatas Artig KV vara suhtes sundtäitmise. Samuti on ettevõttel keelatud ilma ajutise pankrotihalduri nõusolekuta oma vara käsutada.

Ettevõtte maksuvõlg on 7,5 miljonit krooni, millele lisandub üle 551 000 krooni intressi. Lisaks on selle aasta esimesest kolmest kuust üleval seitse pangandussektori maksehäiret, millest kaks võivad küündida ühe miljoni kroonini ning üks on üle miljoni krooni, lisaks väikseimaid maksehäireid kuni 200 000 krooni.

Selle aasta jaanuaris taotles Artig KV ettevõtte saneerimist ning võttis taotluse järgmisel päeval tagasi. Veebruaris ütles Artig KV saneerija ja Tartu Ülikooli majandusdoktorant Mart Jesse Äripäevale, et ettevõtte seisukord on küll väga raske, kuid mitte lootusetu.

Eelmise aasta mais müüs Marek Antoniak ettevõtte vähemusosaluse strateegilistele partneritele. Firma uued osanikud on kolm kodu- ja välismaisel kapitalil põhinevat kinnisvara- ja investeerimisfirmat: Satnam Europe OÜ, Toompeamaja AS ja Integer Invest OÜ. Antoniak jätkas ettevõtte juhina ja talle kuulus isikliku investeerimisfirma Axor kaudu ka pärast omanikeringi laiendamist kõige suurem osalus ettevõttes.

Äripäev palus kommentaari ka Antoniakilt, kes lubas vastata e-kirjaga, kuid lehe trükkiminekuks polnud vastus veel saabunud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing