Tauno Olju: teenuste üle andmine erasektorile ei pruugi efekti tuua

14. aprill 2009, 19:15

Kuigi riigi teenuste erasektorile ära
andmine võib esmapilgul tunduda ahvatlev mõte, on praktikas sellega seotud päris
tõsised probleemid, ütles rahvusvahelise auditi- ja konsultatsioonibüroo Ernst
Joung juhtivkonsultant Tauno Olju.

„Tulemuseks on sageli kõrgemad kulud, vähenenud läbipaistvus ja halvenenud teenuse kvaliteet,“ põhjendas Olju vastates Äripäeva tänasele päevaküsimusele, mis teenuseid võiks riik erasektorile ära anda.

„Erasektorile delegeerimisel tuleks eelistada valdkondi, kus erasektoris on olemas tugev kompetents teenuse osutamiseks, ning kus on võimalik tagada piisav teenusepakkujate konkurents,“ lausus Olju.

Ta toonitas, et riigi efektiivsuse seisukohalt ei ole esmatähtis mitte teenuste erasektorile andmine, vaid see, et teatud teenuste osutamine oleks organiseeritud kõikidele riigiasutustele ühtsetel alustel. „Iga ministeerium ja riigiasutus ei pea omama näiteks IT, personali, siseauditi ja finantsfunktsiooni, sest seda teenust saaks osutada ühest kohast kõikidele asutustele,“ rääkis Olju. „Tulevikus võib kaaluda eelnimetatud funktsioonide üle andmist ka erasektorile, kuid ma soovitaks enne seda sisemiselt süsteem ära korrastada, vastasel korral läheb teenuse üleandmine erasektorile väga kalliks ja valuliseks.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2009, 10:42
Otsi:

Ava täpsem otsing