Poepidajad ei oska salaalkoholi müüki sattumist selgitada

Anne Oja 15. aprill 2009, 00:00

OG Elektra omanik Oleg Gross teab salaalkoholi jõudmisest oma toidupoodidesse enda sõnul sama palju, kui prokuratuur avalikkust on informeerinud ehk mitte midagi.

"Kursis pole ma rohkem, kui et tuldi meie lattu ja kauplustesse ning korjati seal olnud alkohol koos saatelehtedega ära," rääkis Gross. "Meil olnud partiide numbrid ja saatelehed klappisid, meiepoolne kontroll oli tehtud," märkis ta ja lisas, et sellisel juhul saab võltsingut tuvastada vaid riik.

Gross ei osanud peast öelda, kui palju alkoholi OG Elektralt ära võeti. Tõenäoliselt kannab kauplus rahalist kahju, ent salaalkoholi puhul riik seda ei korva. "Ootame selgitust tootjalt," lausus Gross.

Alkoholipoodide ketti Araxes pidava OÜ Naltu finantsdirektori Marina Tšetšotka sõnul ei vasta tegelikkusele prokuratuuri väide, et OÜ-lt Naltu konfiskeeriti partii võltsitud maksumärkidega kanget alkoholi.

"Meil praktiliselt polegi seda kaupa, millest jutt käib, kuna me juba kolm kuud ei osta kaupa ei Remedialt ega Offex Groupilt. Uuest aastast alates töötame me teiste tarnijatega," ütles Tšetšotka. "Olen kindel, et jutt võib käia ainult kaubast, mis on jäänud vanadest kaubatarnetest," lisas ta.

Tšetšotka ütles, et firma esindajaid pole prokuratuuri kutsutud, ta ei osanud ka öelda, kas firma on sellega seoses mingit kahju kandnud.

Remedia juht Aleksander Skoblov lubas salaalkoholi kriminaalasja kommenteerida kolmapäeval, põhjendades seda edasilükkamatute asjaajamistega.

Vastuseks küsimusele, kas võltsitud päritolu vägijooke müünud kauplused ei kontrollinud maksumärke või on alust arvata, et nad kuulusid teadlikult salaalkoholi müügivõrku, ütles prokurör Piret Paukštys, et selles peab selgust tooma edasine kriminaalmenetlus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing