Sanitexi esindaja: me oleme kokkulepetele avatud

15. aprill 2009, 17:26

Ka kehv kokkulepe on kindlasti parem kui
üks võimas pankrotimenetlus, ütles Merko Tartu pankrotistumist ihkava väikefirma
Sanitex IMi esindaja, Advokaadibüroo Paul Varul vandeadvokaat Leonid
Tolstov.

„Me oleme avatud kokkulepetele,“ kommenteeris Tolstov kohtu poolt antud võimalust otsida poolte vahel kohtuvälist kompromissi, kuid lisas, et ta ei oska praegu hinnata, kui tõenäoline on üldse leida kompromiss Merko Tartuga.

„Mulle tundub, et kohtutee siiski jätkub ja sellisel juhul peame tõsiselt mõtlema, kas minna edasi pankrotimenetlusega või hoopis minna uue hagiga kohtusse,“ lausus Tolstov.

Tolstov selgitas, et kui Sanitex IM oli pankrotiavalduse sisse andnud, maksis Tartu Merko umbes poolteist kuud tagasi ehk enne esimest eelistungit ära 400 000 krooni. „Samuti esitasid nad pangagarantii kogu tööde teostamise eest saamata jäänud raha ulatuses,“ rääkis Tolstov. „Aga kuna pangalt saab raha nõuda alles pärast jõustunud kohtuotsust, siis just siin on meie jaoks oluline otsustamise koht, sest me ei pruugi jõustunud kohtuotsuseni ettenähtud kolme aasta jooksul jõuda.“

Tolstovi hinnangul Sanitex IM ise pankotiohus ei ole. „Kuigi Sanitexile on tekitatud suuri raskusi, sest tehtud tööde eest jäeti maksmata, ma otsest pankrotiohtu ei näe,“ ütles Tolstov. „Nende aktiva ületab passiva.“

Tänaseks oma tegevuse lõpetanud Sanitex IM esitas Merko Tartu vastu pankrotiavalduse pärast seda, kui Merko Tartu trahvis alltöövõtjat Sanitex IMi ehitustööde viibimise eest ligi kahe miljoni krooniga ega ole Sanitexile mullu tehtud tööde eest Tartu Ringtee Selveri ehitusel sentigi maksnud. Merko Ehitus tasaarveldas leppetrahvi Sanitex IMi arvetest ettevõttele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2009, 17:51
Otsi:

Ava täpsem otsing