Uuringu kohaselt on Tallinna tugevuseks infotehnoloogia

15. aprill 2009, 18:48

Läänemere-äärsete linnade võrdleva uuringu
järgi edestab Tallinn loomemajanduse potentsiaalilt Riiat ja Vilniust, ent jääb
alla Skandinaaviamaade nutikatele kogukondadele.

Meie pealinna tugevusteks on senised saavutused ja võimekus IT- ja tarkvaralahenduste loomise ja omaksvõtmise alal ning nõrkusteks vähene avatus ja kõrghariduse konkurentsivõime, teatas AS PricewaterhouseCoopers.

PricewaterhouseCoopers’i ja Hamburgi Rahvusvahelise Majanduse Instituudi koostöös läbi viidud uuringus Creative Future: Growth Potentialities for Baltic Cities võrreldi Läänemerd ümbritsevate riikide üheksat linna innovatsiooni, teadmuspotentsiaali ja avatuse osas, püüdes tulemuste abil näidata linnade konkurentsieeliseid ning võimalusi. Balti riikidest olid võrdluses pealinnad Tallinn, Riia ja Vilnius, teistest riikidest piirkondlikud keskused: Soomest Turu, Rootsist Umeå, Taanist ?rhus, Poolast Gdansk ning Saksamaalt Kiel ja Rostock.

Uuringu tulemused jaotavad eelnimetatud linnad potentsiaalilt kolme gruppi. Tallinn on koos Kieli ja Rostockiga keskmises grupis, edestades küll Riiat, Vilniust ja Gdanski, ent jäädes alla Turule, Umeåle ning ?rhusile.

Tallinna peamiste tugevustena rõhutasid uuringu läbiviijad tugevust infotehnoloogia ja tarkvaratööstuse alal ning kogukonna avatust uutele tehnoloogiatele. Tallinna nõrkusteks teadmuspõhise majanduse perspektiivis on negatiivne demograafiline trend, kõrgkoolide allajäämine konkurentsivõimelt ning vähene avatus, seda muuhulgas nii riikliku immigratsioonipoliitika kui rahvusvaheliste transpordiühenduste osas.

Üheks võimaluseks Eesti IT-sektori konkurentsivõimet tõsta oleks ka maksusoodustuste tegemine kõrgkvalifitseeritud ning hästitasustatud tööjõule, näiteks sotsiaalmaksule ülempiiri kehtestamisega.

PricewaterhouseCoopersi ärikonsultatsioonide juhi Teet Tenderi sõnul võib uuringu tulemust võtta tunnustusena nii Tallinnale kui kogu Eestile ning ta ei pea meie väiksust takistuseks. „Sageli keskendutakse võrdlevates uuringutes suurlinnadele, ent Euroopas on palju näiteid suure teadmispotentsiaali ja hea elukeskkonnaga jõukatest kiiresti arenevatest linnadest, mis on rahvaarvult Tallinnast mitu korda väiksemad.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2009, 18:48
Otsi:

Ava täpsem otsing