Eeltöö näitab idee sobivust

Janne Tekku 16. aprill 2009, 00:00

Enne detailplaneeringu algatamist on mõistlik koostada selle eskiis, kus kirjas planeeringu avalikustamise strateegia, sobivad partnerid ja vajadusel projekti tasuvusuuring või turuolude uuring.

Lihtsalt esimest pähe juhtunud ideed omavalitsusse viies ja selle alusel detailplaneeringu algatamist taotledes võib arendaja nullida võimaluse mõistliku ajaga detailplaneering läbi viia.

Ehitustegevus, sh tööstusobjektide rajamine, on praegu paljuski aeglustunud just sellepärast, et tihti pole idee taga korralikku analüüsi ja äriplaani. Seetõttu soovitame arendajatel, kes praegu siiski tahavad planeerida, projekteerida ja ehitada, koostada enne detailplaneeringu algatamise taotlemist eskiis.

See tähendab, et kõik ettevõtja või arendaja soovid ja eesmärgid töötatakse ette läbi ja pannakse reaalset olukorda ja kõiki õiguslikke piiranguid arvestades joonisele. Selline eeltöö erineb n-ö päris detailplaneeringu protsessist selle poolest, et esialgu ei kaasata omavalitsust ja avalikkust.

Eriti kasulikuks võib eeltöö osutuda siis, kui selle käigus selgub, et soovitavale tulemusele jõudmine ei pruugigi kaasa tuua detailplaneeringu koostamise kohustust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing