Väiketraktorid pürivad turgu vallutama

Ain Alvela 16. aprill 2009, 00:00

Tuleb au anda vendadele Indrek ja Urmas Pungarile, kes OÜ Maskin Grup kaubamärgi Peetri Talutehnika all Dong Fengi Eestisse tõid ja selle müügiga siinmail tegelevad.

Praegu, kui enamik põllumajandustehnika müüjatest peab püksirihma pingutama ja kulusid koomale tõmbama, lasevad Peetri Talutehnika mehed peenikest vilet - ainuüksi selle aasta esimeses kvartalis müüdi kokku kümme Dong Fengi peamiselt 35hobujõulist mudelit DF 354. Iva seisneb selles, et nad leidsid asja, mis läheb müügiks ka ajal, mil sisuliselt kogu turg seisab.

Dong Fengi mudelivalikus on saadavad nii nn tavaline "hiinakas" hinnaga alates 75 000 kroonist kui ka selle analoog euromudel, mille saab kätte alates 120 000 kroonist. Viimane vastab siinsetele ohutus- ja keskkonnanõuetele ning sellele saab ka ARKist numbri külge.

Minitraktorid tõusid hinda läinud aasta lõpus, kui ARKi registritabelitesse ilmusid sellised tootjad nagu Pavel Šalek, Farmtrac, Foton, Ferrari, Jinma, Kubota jt, lisaks veel muidugi need paari-kolmekümne hobujõulised traktorid, mida üldse arvele võtta ei saa.

Kõige suurema põõna on väiketraktorite võidukäik pannud Belarusi müügile - tänavu esimeses kvartalis on neid kaubaks läinud vaid kaks mulluse poolesaja asemel.

Suurenenud nõudluse väiketraktorite järele on teatavaks võtnud ka teiste markide müüjad. Nii kinnitas McCormicki traktoreid importiva ASi A. Tammel juhataja Indrek Tammel, et firma hakkab rohkem tähelepanu pöörama McCormicki 40hobujõuliste mudelite esiletõstmisele. Hakatuseks viiakse need tutvumiseks välja tuleval nädalal Tartus peetavale Maamessile.

Eesti põllumehe meelismargi Valtra müüja, ASi Taure müügijuhataja Toomas Jürgen aga on seda meelt, et üldist traktoriturgu selliste masinate müük suuremat ei mõjuta.

"See ei häiri meid küll üldse, kui keegi oma tallu või ettevõttesse labidamehe töö kergendamiseks selliseid traktoreid ostab," tunnistas Jürgen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing