Ilves: majanduse olukord Eestis veel mõnda aega halveneb

16. aprill 2009, 15:48

President Toomas Hendrik Ilves kohtus eile
õhtul Kadriorus peaminister Andrus Ansipiga, kellega räägiti Eesti majanduse ja
riigieelarve olukorrast. Presidendi sõnul majandus Eestis veel mõnda aega
halveneb ning koos sellega suureneb ka surve riigieelarvele.

Riigipea toonitas vajadust jõuda kokkuleppele eelarvepuudujäägi ohjeldamiseks ja riigi kohustuste täitmiseks vajalike meetmete osas, oli kirjas president.ee lehel.

“Tööpuuduse suur ja jätkuv kasv eeldab võimalike bürokraatlike lisatõkete eemaldamist, et iga töötu saaks võimalikult kiiresti hakata osalema ümberõppes või leida rakendust teistes tööhõiveprogrammides,” ütles president Ilves.

Riigipea hinnangul on viimased nädalad toonud küll märke globaalse majanduslanguse peatumisest ning kriisi keskmes oleva USA majanduse mõned baasnäitajad viitavad juba kriisi madalseisu ületamisele.

“Sellele vaatamata peame olema valmis, et majanduse olukord Eestis veel mõnda aega halveneb ning koos sellega suureneb ka surve riigieelarvele,” lisas president Ilves. "Nii tuleb meil lähtuda majanduslanguse konservatiivsematest prognoosidest ja nende põhjal kavandada muutusi tänavuses eelarves ning juba praegu hakata seadma selgeid sihte järgmise aasta riigieelarve kokkupanekuks."

Viimase kahe nädala jooksul on riigipea kohtunud ka teiste koalitsioonierakondade, Isamaa ja Res Publica Liidu ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esindajatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2009, 16:38
Otsi:

Ava täpsem otsing