Skype maadleb börsiteel takistustega

ÄP 17. aprill 2009, 00:00

Zennströmi ja Friisi firmale Joltid kuuluvad õigused tehnoloogiale, millele Skype on üles ehitatud. Dokumendist, mille internetioksjonite firma eBay aprilli alguses USA finantsinspektsioonile saatis, ilmneb, et Joltid tahab Skype'i litsentsilepingut üles öelda. Joltid väidab, et Skype on kokkuleppe tingimusi rikkunud.

Skype eitab süüdistusi ega näe katsetele litsentsilepingut üles öelda mingit alust. Asi on antud lahendamiseks Briti kohtusse.

Dagens Industri spekuleerib, et kohtuvaidlus võib olla osa Skype'i ostu-müügikõnelustest.

New York Times kirjutas äsja, et Friis ja Zennström tahavad Skype'i eBaylt tagasi osta. Pakutud hind eBayd väidetavalt ei rahuldanud ja firma teatas plaanist Skype hoopis börsi kaudu müüa. Teade tuli aasta enne võimalikku noteerimist, mis võib samuti olla eBay manööver uute võimalike ostjate ligimeelitamiseks, spekuleerib leht.

Lisaks Joltidile väidavad ka kaks USA firmat - Eidos Communications ja Message Routes -, et neile kuuluvad patendid tehnoloogiatele, mida Skype'is on kasutatud. Patendiomanikud nõuavad nüüd, et Skype lõpetaks nende tehnoloogiate kasutamise ja maksaks trahvi, kirjutas leht. Vaidlus on antud USA kohtusse.

Need juriidilised vaidlused võivad negatiivselt mõjutada hinda, kui Skype börsil noteeritakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:03
Otsi:

Ava täpsem otsing