Legendaarsete investorite kõrged panused Las Vegases

17. aprill 2009, 18:29

Kaks legendaarset investorit on mängimas
suurte panustega mängu, mis päädib Las Vegase ärimaastiku ümberkujundamisega,
kirjutab The Wall Street Journal.

Tuntud aktivistinvestor Carl Icahn on surumas kasiinooperaatorit MGM Mirage struktureerimise ning pankrotikohtu suunas, kirjutab majandusleht. Sellega on ta ennast vastandanud teise tuntud kasiinoärimehe Kirk Kerkorianiga, kes on MGM Mirage suuromanik.

Nii Icahn kui ka erakapitalifirma Oaktree Capital Management on viimastel kuudel ostnud sadade miljonite dollarite eest MGM Mirage võlakirju, nad on öelnud ettevõttele, et nad pooldavad restruktureerimist pankrotimenetluse kaudu.

Kerkorianile kuulub 53 protsenti MGM Mirage aktsiatest, mille väärtus on 900 miljonit dollarit võrrelduna 14,9 miljardi dollariga 2007. aasta lõpus. Pankroti puhul kaob seegi, sest võlahoidjatel saab olema aktsionäride ees eesõigus.

Mirage on USA üks suuremaid kasiinooperaatoreid, mis opereerib ka mujal maailmas alates Hiinast lõpetades Detroidiga. Las Vegases on ettevõttel üheksa kasiinot. Tegemist on Nevada osariigi (Las Vegas asub selles osariigis - toim) suurima maksumaksjaga.

Carl Icahnil on olnud veidi vähem kui 500 miljoni dollari eest MGM Mirage võlakirju, kuid kui palju on tal praegu, pole täpselt teada.

Miljardär Carl Icahn Miljardär Carl IcahnJuhul, kui MGM läheb pankrotti, tuleb sellest üks suuremaid plahvatusi kasiinoäris, mis kukutab kinnisvarahindu Las Vegases aga ka inimeste tarbimis- ning reisikulutusi, kirjutab majandusleht. Terve rida väiksemaid kasiinosid on juba läinud pankrotti või on minemas. Ülejäänud teevad suuri kulude kärpimisi vähendamaks hiiglaslikke võlakoormusi.

73aastane Carl Icahn on tuntud aktivistinvestor, kelle varade väärtus on ajakirja Forbes hinnangul 9 miljardi dollarit. Sellega on ta rikkuselt 43. kohal maailmas. Viimase aja tuntumatest tegevustest on teada tema aktiivsed hoiakud Motorolas ning internetifirmas Yahoo!.

91aastane kasiinoärimees Kirk Kerkorian on olnud aktiivne investor autotööstuses. Üheksakümnendate aastate lõpus ja teist korda 2007. aasta aprillis üritas ta üle võtta Chrysleri, 2006. aastal oli ta General Motorsi suurim aktsionär, 2008. aastal ostis ta kuus protsenti Ford Motori aktsiatest.

Ajakiri Forbes hindab Kerkoriani vara väärtuseks 5 miljardit dollarit, millega on 98. kohal maailmas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. April 2009, 12:50
Otsi:

Ava täpsem otsing