Saksa sotsid tõstaks rikaste makse

18. aprill 2009, 20:22

Saksamaa valimised võideldakse tänavu
maksukärbete platvormil, ehkki kantsler Angela Merkel on korduvalt öelnud, et
rohkem kulutades majanduskriisist välja ei pääse.

Saksamaa Sotsiaaldemokraatlik partei (SPD) kinnitas täna oma valimiskampaania programmi, mis näeb ette rikaste maksukoormuse tõusu ning suurema kättejääva tuluosa madala sissetulekuga elanikkonnale.

Sotside plaan on tõsta üksikisiku tulumaksu ülemine määr praeguselt 45 protsendilt 47 protsendile, langetades piiri, millelt see kehtima hakkab 125 000 eurole aastas (praegu 250 000 eurot). Madalaim maksumäär alaneks 10 protsendile praeguselt 14 protsendilt, vahendas agentuur Bloomberg.

„Esitame omaltpoolt ratsionaalse maksukontseptsiooni, mis on õiglane ja hästi tasakaalus,“ ütles Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier, kes on SPD juht ning Merkeli rivaal 27. septembril toimuvatel valimistel. „Need on head ettepanekud, mis sunnivad teised parteid vastama,“ lisas ta.

SPD plaanib maksustada ka aktsiatega kauplemise, millest laekuvad tulud lähevad haridussüsteemi kaasajastamiseks.

„SPD ei taha valimisvõitlust, vaid klassisõda,“ kommenteeris konservatiivse CSU parlamendisaadik Hans Michelbach.

Arvamusküsitlus näitab, et SPD maksuplaanidel on rahva seas päris suur toetus. 59% hiljutises küsitluses vastanuist toetas tulumaksu kõrgeima määra tõstmist ning vaid 28% oli vastu. Selle poolt oli ka 50% Merkeli partei valijatest.

Viimaste küsitluste järgi on toetus SPD-le 24-27%, Kristlikke Demokraate toetab 34-37% ning Vabasid Demokraate 14%-16%, vahendas Bloomberg.

Saksamaa ekspordist sõltuv majandus on sügavaimas languses Teisest maailmasõjast. SKP võib tänavu kahaneda 4,9%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2009, 20:22
Otsi:

Ava täpsem otsing