Tallinki kahjum nagu ei miskit

Tarvo Vaarmets 21. aprill 2009, 00:00

Kui Tallinki aktsia hind sulgus enne pettumuse valmistanud majandusaasta teise kvartali tulemusi üks sent pealpool viit krooni, siis eile sulgus laevanduskontserni väärtpaber isegi kõrgemal.

Pärast 323 miljoni krooni suurust kahjumi avaldamist saadeti Tallinki aktsia hind 16. aprillil isegi 4,38 kroonini. Päev lõpetati siiski vaid 6,3% madalamal ehk 4,69 kroonil.

Eile lükkasid investorid aga Tallinki turuväärtuse 6,5% suuremaks, mis tähendab, et ühe aktsia hinnaks tuli juba 5,16 krooni. Seda on rohkem kui enne koledaid kvartalinumbreid.

Mida siis sellisest liikumisest välja lugeda? Igasugu prognoosidest hullem kahjum ja aktsia on paari päevaga samal tasemel? Näib, et hind on juba nii madalale aetud, et järgmise märgatava allaliikumise tooks esile jutt pankrotist. Seni, kuni on lootust, ja lootust on, hoitakse ka hinda. Sest potentsiaal ju maksab ometi midagi ja Tallinkil peaks hoolimata väljakutseid esitavast bilansist potentsiaali olema. Kui suudetakse oma rahavood kontrolli all hoida ja laenuga hakkama saada, siis palju õnne meile, kes me aktsiaid omame.

Eile avaldas oma esimese kvartali tegutsemise tulemi ka Norma. Kahjum ja koguni 55% laskunud käive aga investoritele suurt korda ei läinud. Viie tehingu ja natuke suurema kui saja tuhande kroonise päevakäibega lükati Norma turuväärtus veelgi allapoole ettevõttele kuuluvast rahahunnikust.

Kuigi Norma lähem tulevik on oluliselt koledam kui Norma lähem minek, siis aktsia hinda toetab just see sama väga tugev likviidsus.

Peale kõige muu teatas turvarihmade tootja eile, et esitas tööinspektsioonile taotluse osaliselt tasustatava puhkuse rakendamiseks, mille põhjuseks on klientide vähenenud tellimused.

Nii nagu varem aprillis oli ka eile Tallinna börsil märgata aktiivsemat kauplemist -päevakäive tuli isegi üle kümne miljoni krooni, millest suur osa ehk peaaegu kolmandik kuulus Merko Ehituse aktsiale. Korraliku aktsiavahetuse tulemusena kosus Merko väärtpaber 0,9%.

Suurema osa päevast plusspoolel kaubelnud OMXT indeks sulgus lõpuks 0,7% miinuses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing