Eesti ärimehed laamendasid Finnairi lennukis?

21. aprill 2009, 07:19

Hongkongi puhkusereisile sõites ei osanud
kaks ärimeest arvatagi, et sihtkohas on neil vastas 10 politseinikku ning nad
jäävad Hiinasse lõksu, sest Finnair tühistab nende kojulennupiletid.

Märtsi lõpul lendas sanitaartehnika impordiga tegelev Andres Larin sõbra seltsis Finnairi lennukiga Hongkongi puhkusereisile, kirjutab Õhtuleht.

Lennukis istus nende ees hiina noormees ja seoses temaga võttis reis ootamatu pöörde. "Läksime kogemata tema istme vastu ja ta kohe nähvas, et ärge nügige mu tooli," väidab ärimees.

Enda sõnul palunud ligi kahemeetrine Larin hiinlaselt ja tolle kaaslannalt vabandust, kuigi komistamise põhjustanud pigem lennuki väga kitsad istmevahed.

Järgmine riid puhkenud õhtusöögi ajal. "Jõime veini ja tuju läks lõbusaks. Rääkisime omavahel juttu ja naersime. Ees istuvale hiinlasele hakkas see närvidele käima," meenutab Larin. Mingil hetkel soovitanud nad hiinlasel iga tühja asja pärast mitte kurta.

Lennufirma süüdistus, et nad olnud maani täis, lükkab Larin ümber. "Meil ei olnud oma alkoholi kaasas ja olime täiesti kained. Kui me tõesti oleks purjus olnud, siis stjuardessid poleks meile veini juurde toonud."

Järgmine arusaamatus juhtus siis, kui pikka kasvu Larin end lennuki vahekäiku magama tahtis sirutada. Finnairi väitel hakanud ärimees teda korrale kutsunud stjuardessile vastu, kuid ka seda süüdistust nimetab Larin tühjaks jutuks: "Läksin lihtsalt oma toolile tagasi."

Seda, et reisijad on lärmakad ega järgi neile antud juhtnööre, juhtub üldiselt väga harva. Seepärast kutsuti Hongkongis olukorda lahendama ka politsei, seletab Finnairi pressiesindaja Kati Villanen.

Karistuseks tühistas lennufirma eestlaste tagasisõidupiletid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. April 2009, 10:16
Otsi:

Ava täpsem otsing