Seemned lähevad lennult

Kadrin Karner 22. aprill 2009, 00:00

Seemnete müük on kasvanud kohati 30% võrreldes eelmise aastaga, kuid kas seda just majanduslangusega siduda saab, on kaheldav, nentis Ceres ASi juhatuse esimees Andres Suitso. "Ilmselt on ikkagi lisaks ka muid põhjusi, nagu inimeste väljaränne korteritest eramutesse ja linnast välja linna lähedale, kus ka oma aiamaa," rääkis ta.

Suitso sõnul kasvab seemnemüük tublilt juba teist aastat järjest. "Rohkem on ostetud köögiviljaseemneid," ütles Suitso ning lisas, et lilleseemnete müük ootab alles soojemat ilma.

Hortese juhatuse liikme Kristiina Kullo sõnul on köögivilja ja maitsetaimede seemnete müük neil suurenenud eelmise aastaga võrreldes 20%, samas on lilleseemnete müük on 9% vähenenud. Suvelillede noortaimi ei jõuta pakkuda nii palju, kui nõudlust on, lisas ta.

Müügihitiks on osutunud sellel aastal turule toodud varajane seemnekartul. "Tundub, et potipõllumajandus on aina enam hoogu võtmas," kommenteeris Kullo.

Esimese kvartali müük jäi Horteses eelmise aasta tasemele, ütles Kullo ning kinnitas, et sellega jäädi väga rahule. Sellelt aastalt loodetakse, et müüginumbrid jäävad läinud aasta tasemele.

Seemnete hinda on hankijad Kullo sõnul tõstnud, taimede hinnatase on samal ajal väikesesse langustrendi läinud.

Aiandusfirma Selteret OÜ juhataja Raivo Kangur näeb rõõmuga, et inimeste isetegemise huvi aias on kasvanud. Tema sõnul müüvad hästi köögiviljaseemned - porgand, kapsas, kurk, maitsetaimed ja kõik, mis sellega kaasneb. Istikute müük pole veel hoogu sisse saanud, kuna kevad on olnud külm ja päikesevaene.

Lillekasvatajate eksamiks peab Kangur kevadisi lillelaatasid. "See, et Revino Aiandi (investeerimispankur Joakim Heleniuse suuromanduses oleva ASile Trigon Capitale kuulunud ja tootmise lõpetanud ettevõtte - toim) toodang jääb suures mahus tulemata, annab teistele tootjatele paremad võimalused müüa," selgitas ta.

Sügisel on hinnad kohe kindlasti maas, selles ei ole kahtlustki. Praegu püsib värske kauba hind vaid seetõttu, et see on otsa lõppemas, sügiseseks hinnalanguseks tuleb aga kõigil valmistuda. Suurte tegijate lisandumist ma ei usu. Põllumajandus on nii kapitalimahukas asi, et suurtootjaid kindlasti juurde tulemas ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing