Laar: tulekul masendavalt ebapopulaarsed otsused

22. aprill 2009, 07:36

IRLi esimehe Mart Laari sõnul on riik
kaotanud oluliste otsustega venitamisega juba praeguseks sadu miljoneid kroone.
Laar kardab, et töötute armee kasv võib ühel hetkel muuta mõttetuks kõik
pingutused eelarve kärpimiseks.

"Oleks samade otsusteni, mida nüüd tegema hakatakse, jõutud aasta alguses, poleks tänane ülesanne nii raske täita. Taganeda pole aga kuskile ning süüdistada pole ka kedagi teist peale iseenda. Süüdlaste otsimine ei vii meid kuskile ja omavaheline kisklemine ka - süüdi oleme me kõik, kaasa arvatud minugi erakond ja ma isegi, kes pole suutnud end tagasi hoida kriitikanooli partnerite pihta saatmast," raputab Laar endale ajaveebis tuhka pähe.

Eesti probleemide olemuse võttis Laari hinnangul OECD raport üsna täpselt kokku - headel aegadel tehtud halvad otsused.

"Igal juhul on selge see, et kui Eesti ei suuda eelarve puudujääki kontrolli all hoida, kannatavad selle all kõik, ka need, kes valitsuskoalitsiooni kimbatuse üle vargsi rõõmugi tunnevad. Nii ei jää valitsuskoalitsioonil midagi muud üle kui saada rahandusministrilt võimalikult kiirelt ettepanekud ning siis õiged, kuigi ilmselt masendavalt ebapopulaarsed otsused ära teha," kirjutab valitsuspoliitik.

Ta rõhutab, et seejuures on oluline ka aeg.

"Oleme juba seda - ja see tähendab sadu miljoneid kroone - kaotanud, rohkemaks enam ruumi pole. Sest võime vaid ette kujutada Eesti olukorda, kui ühel hetkel avastame, et tegime eelarvesse järjekordse ülivalusa lõike, kuid sellestki ei piisa püstitatud eesmärkide saavutamisest. Samas on ülimalt oluline eelarve tulude ja kuludega tegeledes vaadata ka mündi teist poolt ehk seda, mida saab ära teha tööpuuduse kasvu pidurdamiseks. Töötute armee kasv võib nimelt ühel hetkel muuta mõttetuks kõik pingutused eelarve kärpimiseks," nendib Laar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2009, 17:17
Otsi:

Ava täpsem otsing