Fordilt oodata 17 aasta suurimat esimese kvartali kahjumit

23. aprill 2009, 19:49

Ford Motor, mille aktsia on viimase seitsme
aastaga kallinenud enam kui kaks korda, teatab homme ilmselt 17 aasta suurimast
esimesest kvartalikahjumist, kirjutab Bloomberg.

Sellele vaatamata usuvad spetsialistid, et Ford ei vaja ellujäämiseks riigi abi. „Ford on täiesti teine loom“ võrreldes General Motorsi ning Chrysleriga, lausus uudisteagentuurile New Yorgis asuv Prohpcy Fundi portfellihaldur Jeffrey Spotts, kes on ostnud Fordi aktsiaid alates veebruarist. „Inimesed ei soovi osta autosid ettevõttelt, mis saab raha valitsuselt või mis võib minna pankrotti,“ kinnitas ta.

Fordi aktsionäridele on tulnud viimase kuu jooksul terve rida häid uudiseid, mille hulgast üks viimaseid on üleeile antud ostusoovitus Goldman Sachsilt. Investeerimispank märkis positiivsete punktidena 9. märtsil sõlmitud kokkulepet ametiühingutega, mis aitab säästa 500 miljonit dollarit aastas ning 3. aprillil lõpetatud võlgade restruktureerimist, mis alandas autotootja võlakoomust 38 protsenti.

Aasta algusest on Fordi aktsia hind kerkinud aasta algusest 92 protsenti olles S P 500 indeksi koosseisu aktsiatest protsentuaalselt seitsmes tõusja.

Eelmise aasta lõpu seisuga oli kontserni bilansis raha 13,4 miljardit dollarit. Barclays Capitali autoanalüütik Brian Johnsoni hinnangul kasvas eelmise kvartali lõpuks raha hulk bilansis 21,6 miljardi dollarini.

Esimene kvartal on Fordile olnud tavaliselt tugev. Eelmisel aastal saadi üllatuslikult koguni 100 miljonit dollarit kasumit. Bloombergi andmetel ennustavad analüütikud selle aasta esimese kvartali kahjumiks 3,2 miljardit dollarit ehk 1,24 dollarit aktsia kohta.

Möödunud aastal sai Ford Motor rekordilise 14,7 miljardi dollari suuruse kahjumi ning pole aastakasumit teeninud alates 2005. aastast. Ettevõte tegevjuht Alan Mulally loodab nullkasumisse jõuda 2011. aastaks

Fordi katvatest analüütikutest soovitavad kolm analüütikut aktsiat osta, kuus soovitavad hoida ning viis analüütikut on andnud müügisoovituse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2009, 10:29
Otsi:

Ava täpsem otsing