Maksumaksjate liit: see on väga kahjulik otsus!

24. aprill 2009, 16:08

Maksumaksjate liidu juhatuse liikme
Ivo Raudjärve sõnul on maksuvaba päevaraha kallale minev valitsuse määruse
eelnõu kahjulik nii töötajatele kui ka tööandjatele.

„Maksumaksjate liidu hinnangul on tegemist nii töötaja kui ka tööandja jaoks väga kahjuliku otsusega. Tegelikul on ju ka riigikohus öelnud, et päevaraha üheks eesmärgiks on katta kulutused, mis kaasnevad inimese elukohast eemalviibimisega,“ rääkis Raudjärv.

„Ühelt poolt kahjustatakse töötaja huve seeläbi, et ta on sunnitud tööülesannete täitmiseks kodust eemal viibima, mis toob kindlasti kaasa täiendavaid kulutusi. Oleks igati mõistlik, et tööandja peaks selliseid kulutusi hüvitama,“ selgitas Raudjärv. „Teiselt poolt kaotavad ka tööandjad – esiteks, töötajad ei ole enam nõus lähetusse minema, ja teiseks, need, kes sooviksid päevaraha maksta, ei saa seda enam maksuvabalt teha.“

Raudjärv lisas, et kehtivat korda tuleks maksumaksjate liidu hinnangul muuta, kuid mitte selles suunas, kuhu valitsus praegu tüürib.

„Oleme ka varem rõhutanud, et praegu kehtiv lähetuskulude hüvitamise kord ei vasta maksumaksjate tegelikele kulutustele. Päevaraha määruste tegemiseks oleme soovitanud seadusandjal vaadata Soome poole, kus on väga täpselt paika pandud, kuidas kulusid hüvitada, ja arvestatud ka lähetuskohtade elukallidusega. Eesti seda hetkel ei tee,“ lausus ta.

"Ka on väga imelik, et välislähetuse puhul, mis võib olla kas või kolme kilomeetri kaugusel Eesti piirist, lubab riik päevaraha maksta vähemalt 350 krooni. Riigisisese lähetuse korral peab aga töötaja ilma päevarahata toime tulema," märkis Raudjärv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2009, 15:38
Otsi:

Ava täpsem otsing