Parts: Eesti Energia dividenditulu võidakse taas suurendada

24. aprill 2009, 18:36

Majandusminister Juhan Parts ei välista, et
lisaeelarvete tegemise korral võib riik Eesti Energia omanikutulu suurendada,
nagu seda mõni kuu tagasi juba tehti.

Parts nendib Raadio 2 saates "Ülekuulamine", et valitsus suurendas veebruaris Eesti Energiast võetavat dividenditulu.

"Aga siin on mingisugune piir, sest millest me vastasel juhul teeme vajalikke investeeringuid," ütleb minister. Partsi sõnul ei ole siiski päriselt võimalik välistada, et lisaeelarvete tegemise korral võidakse omanikutulu taas suurendada.

Küsimusele, kas kasumit tootev Eesti Energia võiks olla riigieelarve aukude katteks müügis, vastab minister vaid, et energiaettevõtte investeerimisvajaduste katmiseks tuleb kaalude erinevaid võimalusi.

Praeguste prognooside kohaselt on Eesti Energial kasumit oodata ka järgmisel aastal. Ettevõtte finantsjuhi Margus Kaasiku hinnangul võib järgmise majandusaasta puhaskasum ulatuda kuni 1,2 miljardi kroonini.

Saates ütleb roheliste eestkõneleja Marek Strandberg, et Eesti energeetika põhiline häda on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi suutmatus teha oma tööd korralikult, samuti see, et ministeerium on Eesti Energia mõju all.

Eesti Energia endine nõukogu liige Heido Vitsur tuletab aga meelde, et tänu Euroopa Liidu avatud energiaturule ootab meid kindlasti ees elektrihinna tõus.

"Ülekuulamine" on eetris laupäeval kell 12 Raadio 2-s.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. April 2009, 18:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing