USA analüütikud kahtlevad peatses majanduse paranemises

24. aprill 2009, 17:22

Ühendriikide analüütikute lootus, et USA
ehk maailma suurima majanduse jaoks on halvimad ajad peagi läbi saamas, on
kadumas.

Barack Obama administratsioon rõhutab, et majanduslangus USA-s küll jätkub, kuid mitte nii kiires tempos kui veel mõne aja eest. Seega täielik madalseis peaks tulema õige pea ja sealt edasi uus tõus, võib-olla juba käesoleva aasta lõpus. Kuid viimastel päevadel avaldatud statistika seab aga kahtluse alla, kas langus on siiski aeglustunud, vahendasid ERR uudised ERR-i raadiouudised.

USA tööhõiveministeeriumi viimase raporti kohaselt taotles läinud nädalal töötu abiraha endiselt väga arvukalt inimesi - 640 000 äsja töö kaotanut. Seega abiraha saab hetkel üle kuue miljoni ameeriklase.

USA tööhõivestatistika büroo teatel jätkuvad riigis massilised koondamised. Massikoondamiseks nimetatakse tööjõu vähendamist, mille puhul kaotab ühes ettevõttes üheaegselt töö vähemalt 50 inimest. Märtsis jäi selliste koondamiste tõttu tööst ilma ligi 30 000 ameeriklast. Kõige enam massikoondamisi toimus Californias.

Tööpuuduse määr on USA-s hetkel 8,5%. Miljonid ameeriklased, kes otsivad hetkel täisajaga töökohti, peavad aga leppima poole kohaga või ajutise töölepinguga. Töö leidmine on paljude jaoks erakordselt raske, märgib tööhõiveministeerium.

Samas jätkub riigis eluasemehindade langus - viimase kuu aja jooksul on kinnisvarahinnad USA-s langenud keskmiselt 3% ning aasta lõikes on langus olnud 12%. Ühendriikide kinnisvaramaaklerite assotsiatsiooni teatel müüvad oma eluasemeid praegu peamiselt need ameeriklased, kes ei suuda kas töö kaotuse või muude majandusprobleemide tõttu igakuiseid laenumakseid teha.

Mäletatavasti algas praegune majanduskriis, mis nüüdseks on levinud üle kogu maailma, just USA kinnisvaraturult.

Tänu neile uudistele seavad mitmed USA analüütikud kahtluse alla, et majandusolude paranemine riigis võib tõepoolest juba käesoleva aasta lõpus alata.v

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2009, 17:22
Otsi:

Ava täpsem otsing