Ohvrid: JP Morgan aitas kaasa Madoffi petuskeemile

25. aprill 2009, 16:37

Äsjases hagis süüdistab pettuse ohver
Bernard Madoffi teenindanud JP Morgan Chase panka kuriteole kaasaaitamises
seeläbi, et võimaldas petturil kasutada oma arveid ja tegi tehinguid tema
maaklerifirmaga veel kaua peale seda, kui oli ise aru saanud, et hinnatud klient
veab hiiglaslikku petuskeemi.

Neljapäeval pöördus Manhattani föderaalkohtusse Florida ettevõte, kes paigutas Madoffi juurde mullu oktoobrist detsembri alguseni 12,8 mln dollarit, kirjutas New York Times. Panga esindaja lükkas süüdistused ümber, nimetades neid väärateks ja eksitavateks.

Samas on pank ise tunnistanud, et asus juba mullu septembris välja võtma ühte Madoffi fondidest paigutatud 250 mln dollarit omaenda raha. Kui pank oleks tegutsenud juba septembris selle põhjal, mis ta Madoffi tegevusest oli aru saanud ja sel põhjusel tema arvete kasutamise blokeerinud, poleks hageja petuskeemi toimimise viimastel nädalatel oma 12,8 mln dollarist ilma jäänud, seisis järeldus kohtule esitatud materjalis.

Madoff arreteeriti 11. detsembril ning 12. märtsil tunnistas ta oma süüd pettuses, valevandumises ja rahapesus. Ta ootab vahi all juuni keskel saabuma määratud kohtuotsust. Ta on kohtus tunnistanud, et liigutas arvetel sadu miljoneid dollareid loomaks illusiooni aktiivsest investeerimistegevusest, kuigi tegelikult ei ostnud ta tuhandetele klientidele üldse mingeid väärtpabereid.

Siin nimetatud hagi väidabki, et pank pidi tema tegevusest ülevaadet omama ja nägi, et tegu on Ponzi skeemiga, asus omaenda raha sealt välja tõmbama, ent ei astunud samme investorite kaitsmiseks Madoffi eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2009, 10:43
Otsi:

Ava täpsem otsing