Eestis aeti salaäri radioaktiivsete metallidega?

26. aprill 2009, 12:12

USA-s mõisteti kohtus süüdi Eestis
elanud Suurbritannia kodanik, kes üritas vahetada suure koguse radioaktiivset
metalli, strontsiumi narkootikumide vastu.

2003. aasta detsembris pöördus Eestis elav Christopher Benbow enda USA-s Miamis elava sõbra poole, kellel arvas olevat sidemeid USA valitsusega, selgub kohtutoimikutest ja -lindistustest, vahendab Delfi Tampa Bay Online`i.

Eestis elanud Benbow ütles sõbrale, et tunneb paari venelast, kes üritavad müüa kolm kanistrit ainega strontsium 90, mida saab kasutada radioaktiivse sisuga "räpase pommi" valmistamiseks.

Järgnes kohtumine USAs Tampas, kus Benbow küsis iga kanistri eest 250 miljonit USA dollarit (kokku umbes üheksa miljardit Eesti krooni) öeldes, et soovib aine maailmaturult kõrvaldada ja teenida samal ajal selle pealt kasumit.

Benbow ei teadnud, et mehed, kellega ta kohtus, olid valitsuse informaatorid. Sõlmiti kokkuleppe, et aine eest tasutakse raha asemel narkootikumidega. Hoolega viimistletud kokkuleppesse olid kaasatud ka Suurbritannia organiseerunud kurjategijad, kes olid värvatud Benbow poolt.

Benbow mõisteti rahvusvahelises narkokuritegevuses USA-s süüdi juba 2007. aastal, kuid apellatsioonikohus tühistas otsuse. Nüüd mõisteti vähki põdevale 65-aastasele Benbowle karistuseks 11 aastat ja 3 kuud vanglat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. April 2009, 12:12
Otsi:

Ava täpsem otsing