Õhtuleht alandas palkasid 8%

26. aprill 2009, 18:03

Õhtulehe juhatuse esimehe Kristjan Maueri
sõnul vähendas ettevõte töötajate palkasid tänavu 1. maist kuni 2010. aasta 1.
maini. Samas kirjutati töölepingu muudatusse klausel, mille alusel võib lepingut
pikendada, kui kriis ka järgmisel kevadel jätkub.

Mauer räägib Äripäevale, et suuremale osale töötajatest tehti ettepanek nõustuda kaheksaprotsendilise palgakärpega, kuid oli ka erisusi.

Kuigi Õhtulehe juht erisustest pikemalt rääkima ei soostunud, on Äripäevale teada, et palk jäi vähendamata väikesepalgalistel; neil, kellel seda juba varem on vähendatud ja neil, kelle sissetulek on reklaamituru ning tellimuste arvu vähenemisel iseeneslikult kärbunud.

Mauer ei ütle, kui palju ettevõte palgalangetamise abil tänavu kulusid vähendas. Siiski nendib ta, et summa jääb sel majandusaastal alla kolme miljoni krooni.

Kas need inimesed, kes ei nõustu palgakärpega, koondatakse?

"Ma ei tahaks küll seda öelda. Sellise inimesega peab siis uuesti vestlema ja talle olukorda selgitama. Ega muud viisi ei ole tööjõukulude kokku hoidmiseks, kui palkade kärpimine," märgib Mauer.

Õhtuleht oli viimane pääsuke, kes ei olnud seni töötajate palkasid langetanud. Eesti Päevaleht, Maaleht, Postimees, Äripäev, Delfi, Eesti Ekspress ja Ajakirjade Kirjastus on juba mõnda aega tagasi töötajatega töölepingu muudatuse alla kirjutanud. Valdavalt on palgalangus kõikides väljaannetes jäänud 8-10% piiresse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. April 2009, 18:03
Otsi:

Ava täpsem otsing