Baltikas koondamine ja osaline tööaeg

Kadrin Karner 27. aprill 2009, 00:00

Baltika on taotlenud sel aastal luba osalise tööaja kehtestamiseks 9. märtsist kuni 8. juunini, milleks inspektsioon on ka nõusoleku andnud, kinnitas tööinspektor-teabespetsialist Sigrid Sarv. Teises sellel aastal esitatud taotluses soovis Baltika koondada 23 töötajat, millele on samuti tööinspektsioon oma kooskõlastuse andnud, lisas ta.

Baltika peadirektorilt Meelis Milderilt ei õnnestunud Äripäeval kommentaari saada. Baltika finantsjuht Ülle Järv ütles, et koondamine on praeguses majandusolukorras tavaline asi ning soovitas täpsemaid kommentaare lugeda teisipäeval ilmuvast börsiteatest, kus lisaks muule puudutatakse ka osalise tööaja ja koondamise teemasid.

Mis saab pärast juunit, kui tööinspektsioonist taotletud osalise tööajale üle minemine lõppema peaks, sellest on Järve sõnul veel vara rääkida.

Märtsis kukkus Baltika müük ligi veerandi võrra. Jaemüük vähenes moekaubandusettevõttes viiendiku ja hulgimüük veidi rohkem kui poole võrra. Kolme esimese kuu kokkuvõttes kahanes Baltika müük 17 protsenti, 221 miljonile kroonile.

Samuti teatas Baltika, et ei maksa eelmise, kahjumlikuks osutunud majandusaasta eest dividende. Mulluse majandusaasta 18,9 miljoni kroonine kahjum kantakse eelmiste perioodide jaotamata kasumi koosseisu. Pärast seda kahanes Baltika jaotamata kasum 89,8 miljoni kroonini.

Naisteriietele kontsentreerunud Silvano juhatuse liige Peeter Larin ütles märtsis, et tarbijate võimalused on tunduvalt piiratumad võrreldes eelmise aastaga ning kuigi kaupluste külastatavus pole oluliselt muutunud, on vähenenud ostude arv ja keskmise ostu suurus.

Larini sõnul on märgata, et tarbimine on muutunud väga allahindluskampaaniate keskseks. Ta nentis, et kõik märgid näitavad 2009. aastal langust rõivaste jaeturul. "Oletada võib, et keskmisest enam mõjutab kriis meesterõivaste turgu," ütles Larin toona.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing