Mida tähendab Teie jaoks vastutustundlik olemine ettevõttena? Kuidas käitub üks vastutustundlik ettevõte?

ÄP 27. aprill 2009, 00:00

Vastutustundlik olemine sõltub muidugi eelkõige konkreetse ettevõtte spetsiifikast ning näiteks tootmisettevõtete puhul on see kindlasti oluliselt teine kui meil. Meie Eesti Lotos püüame vastutustundlikud olla näiteks sellega, et kiirloto piletid oleksid valmistatud vähemsaastavast materjalist, samuti väldime üleskutset ostmisele ja oma toodete liialt ahvatlevaks muutmisele. Hoiatame oma kliente alati ka võimalike tagajärgede eest.

Muidugi peame oluliseks ka oma töötajate puhul nende ausust ning rõhutame neile alati, et kõigist probleemidest tuleks võimalikult otse rääkida.

Vastutustundlikkus ettevõttena tähendab minu arvates seda, et ei keskenduta üksnes kasumi teenimisele, vaid võetakse arvesse ka seda, missugust mõju avaldab tegevus töötajatele, samuti keskkonna ja kogu ühiskonna jaoks. Neid tegureid ei tohiks üks vastutustundlik ettevõte kindlasti märkamata jätta. Ise oleme astunud mitmeid samme nii töötajate kui ka keskkonna koha pealt: oleme püüdnud hoida töötervishoiuga seotud riskifaktorid minimaalsetena ning oma tegevuses lähtunud palju ka sellest, et võimalikult vähe koormata keskkonda.

Vastutustundlikkus ettevõtte tasandil on äärmiselt lai mõiste ning seepärast on seda ka väga keeruline kommenteerida. Vastutustunne hõlmab nii ühiskonda, seadust kui ka paljusid muid aspekte ning meie ettevõte kahtlemata püüab seda olla nii oma otsustes kui tegudes. Näiteks keskkonna säästmisel arvestame pakendite materjali ja võimalikult palju taaskasutamist, rohelise energia maksimaalseid kasutusvõimalusi ja palju muud sarnast. Osad asjad on hetkel veel arutlusstaadiumis, nii mõnedki aga juba ka tehtud.

Leian, et vastutustundlikkus ettevõttena tähendab eelkõige sotsiaalset vastutustunnet nii oma töötajate kui ka meid ümbritseva keskkonna suhtes. Kindlasti muutuvad need aspektid enamiku firmade jaoks pidevalt üha tähtsamateks. Mõeldakse järjest enam, kuidas kasutada energiat efektiivsemalt, kuidas käsitleda oma firma tekitatud prügi ja praake, kas pakkematerjalid on korduvkasutatavad jne. Meie oleme nende asjade peale palju mõelnud ja mitmeid samme ka ette võtnud, näiteks on meil juba ammugi olemas taaskasutatavad pakendid.

Oleme kogu Eesti Telekomiga tunnetanud juba pikka aega vajadust senisest veelgi vastutustundlikumaks käitumiseks, seda eelkõige sotsiaalses mõttes. Just seetõttu sai käivitatud laiem internetikoolituse programm "Ole kaasas". Tegemist on tasuta koolitustega, mis saavad alguse maikuus. Oma eesmärgiks oleme võtnud toetada ühiskonda nii palju, kui see vähegi meie võimuses seisab, seepärast toetame ka "Minu Eestit". Tegemist on päris mahukate programmidega ning oleks hea, kui suudaksime aktiveerida võimalikult palju inimesi. Interneti leviku läbi inimestele suuremate võimaluste andmine on meie jaoks üks võimalus, kuidas olla vastutustundlik.

Vastutustundlik ettevõte täidab endale võetud kohustusi mõistlikult, hoolitsedes ühtviisi hästi kõigi oma panustajate eest - kliendid, töötajad, osanikud, riik ja kohalik omavalitsus. Kui ettevõte end vastutustundlikult üleval ei pea, pole tal võimalik kuigi kaua eksisteerida, see pannakse üsna ruttu kinni. Seega pole vastutustundetu käitumine pikemas perspektiivis tõenäoliselt üldse mõeldavgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing