Ragn-Sells avas uue ohtlike jäätmete töötluskeskuse

27. aprill 2009, 13:02

Jäätmekäitlusfirma Ragn-Sells avas
Tallinnas Suur-Sõjamäel uue ohtlike jäätmete töötluskeskuse.

"Tänu uue keskuse paremale logistilisele asendile ning suuremale ja mugavamale pinnale saame siin käidelda kuni 30% rohkem ohtlikke jäätmeid – senise 100 tonni asemel kuni 130 tonni kuus," ütles ASi Ragn-Sells ärijuht Agu Remmelg.

"Tänaseks on valmis uue töötluskeskuse esimene etapp ehk Suur-Sõjamäe tn 31a asuv üle 1200 m² laopinnaga hall. Esimese etapi investeering on 3,5 miljonit krooni, teise etapi oma ligikaudu 10 miljonit krooni – see hõlmab laboratooriumi sisseseadmist ning vedelate jäätmete töötlemise mahutiparki," ütles Remmelg.

"Käideldavatest ohtlikest jäätmetest moodustavad enamuse saastunud materjalid ja pakendid ning reostunud pinnas, lisaks elektroonikajäätmed, patareid ja akud ning olmekeemia. Tänaseni on ohtlike jäätmete valdkonnas meile olulisteks klientideks kohalikud omavalitsused ja suurettevõtted," märkis ta.

Ohtlike jäätmete töötluskeskusesse jõuab üha enam ka eraisikute poolt jäätmejaamas, kogumispunktides ja kogumisringidel ära antud ohtlikke jäätmeid, rääkis Ragn-Sellsi ohtlike jäätmete ja probleemtoodete teenusejuht Üllar Rego. "Täna ei ole veel märgata ohtlike jäätmete mahtude olulist vähenemist, küll aga on ette näha, et ettevõtted lükkavad ohtlike jäätmete käitlemise kulusid üha enam edasi tulevikku," lisas ta.

Rego sõnul on ohtlike jäätmete käitlemisel valdav osa energia taaskasutus ehk keskkonnale ohutu põletamine selleks ettenähtud seadmetega, mille käigus tekkiv soojus kasutatakse ära kütteks. "Järjest enam ohtlike jäätmete materjale õnnestub suunata taaskasutusse – näiteks elektroonikajäätmete elektroonikaosad, vanaõli, elavhõbe, saastunud pakenditest pärit metall jt. Tulevikus plaanime laiendada ka reostatud pinnaste komposteerimistegevust,“ lisas ta.

Jäätmekäitlusfirma Ragn-Sells AS on Rootsi perefirma Ragn-Sells AB tütarettevõte Eestis. Ragn-Sells on spetsialiseerunud erinevate jäätmekäitlusalaste teenuste osutamisele. Ragn-Sells ekspordib taaskasutatavaid materjale üheksasse eri riiki. Ragn-Sellsi 2007. aasta käive oli 326,8 miljonit krooni. Ettevõttes on 300 töötajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2009, 13:02
Otsi:

Ava täpsem otsing