Rüütmann: SEB peab vastutama emissiooni vigade eest

27. aprill 2009, 14:15

SEB pank peab pärast tänast minu
pankrotiotsuse tühistamist ringkonnakohtus oma järeldused tegema, ütles
ettevõtja Toomas Rüütmann. Ta lisas, et kaalub SEB-lt kahjutasu nõudmist.

"Tänane otsus kinnitab, et SEB ei valinud vahendeid vältimaks oma võimalikke eksimusi ja vastutust emissiooni korraldamise eest," märkis ta. "Pank üritas vastutust minule veeretada ning panga soov eraisiku pankroti kuulutamiseks oli kantud vaid pahatahtlikust eesmärgist mind mõjutada ja probleeme juurde tekitada," kinnitas Rüütmann.

"Leidsin juba enne esimese astme kohut, et eraisiku pankrotiavaldus on kõige ebamõistlikum viis nõude saavutamiseks ning et see oli panga poolt puhtalt emotsionaalne ja tähelepanu kõrvale juhtiv," lisas ta.

Rüütmanni sõnul jääb ta huviga ootama, kuidas SEB hakkab temaga käitumist selgitama oma klientidele. Kaalun mulle põhjendamatu nõude esitamisega seonduva kahju hüvitamist ja sissenõudmist SEB käest," märkis ta.

Tallinna ringkonnakohus tühistas täna Peugeot' müügi ning kinnisvaraarendustega raskustesse sattunud Toomas Rüütmann pankrotiotsuse, mille Harju maakohus mullu välja kuulutas. SEB nõudis neile 156 miljonit krooni võlgnenud Rüütmanni pankrotti mullu septembris pärast seda, kui tema ettevõtted ei suutnud enam majandustegevust jätkata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 13:58
Otsi:

Ava täpsem otsing