SEB analüüsib Rüütmanni kohtuotsuse vaidlustamist

27. aprill 2009, 16:36

SEB analüüsib tänast Toomas Rüütmanni
puudutavat kohtuotsust, peab nõu OÜ TR Majad võlakirjade investoritega ning
otsustab seejärel kassatsiooni esitamise, teatas SEBd esindav advokaat Jaanus
Mody.

Tallinna ringkonnakohus tühistas täna Peugeot' müügi ning kinnisvaraarendustega raskustesse sattunud Toomas Rüütmann pankrotiotsuse, mille Harju maakohus mullu välja kuulutas. SEB nõudis neile 156 miljonit krooni võlgnenud Rüütmanni pankrotti mullu septembris pärast seda, kui tema ettevõtted ei suutnud enam majandustegevust jätkata.

"Ringkonnakohtu otsuse kohaselt tuleb pankrotiavaldus Toomas Rüütmanni vastu jätta rahuldamata, kuna pankrotiavalduse aluseks olevad nõuded ei olevat selged. Nõude ebaselguse argument põhineb asjaolul, et Rüütmann väitis, et käendades võlakirjaemissiooni korraldamise lepingust tulenevaid kohustusi ei käendanud ta võlakirjadest tulenevaid kohustusi," selgitas Mody.

Formaalselt lähenedes on peaaegu igale nõudele võimalik sarnaseid vastuväiteid esitada, lisas ta. Advokaadi kinnitusel analüüsib SEB kohtuotsust, peab nõu OÜ TR Majad võlakirjade investoritega ning otsustab seejärel kassatsiooni esitamise. "Käesoleval ajajärgul on ettevõtluse seisukohalt oluline, et kohtupraktika võimaldaks pankrotimenetlusi efektiivselt algatada ja läbi viia ning et neis menetlustes eristataks tavapärastel majanduslikel põhjustel tekkinud maksejõuetusi muudest juhtudest," lisas Mody.

SEB teatel kaitsevad OÜ TR Majad ja Toomas Rüütmanni pankrotiprotsessid nende võlakirjainvestorite huve, kes laenasid TR Majadele raha, kuid pole seda seni tagasi saanud. "Võlakirjainvestorid andsid Rüütmannile kuuluvale osaühingule TR Majad laenu ligi 160 miljonit krooni. Laenu pidi tagasi maksma OÜ TR Majad, mis kuulus täielikult Rüütmannile. Ka käendas Rüütmann isiklikult laenu tagasimaksmist. TR Majad ei ole laenu tagasi maksnud. Kuna laenu ei ole tagasi makstud, siis palusid investorid SEB-l esitada pankrotiavaldused Toomas Rüütmanni ja TR Majade vastu," seisab SEB teates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 13:58
Otsi:

Ava täpsem otsing