Jahiga saab peagi sõita Soome lahelt Peipsi järvele

28. aprill 2009, 12:56

Narva jõgi saab EASi toel lähiajal
korraliku sadama ning edaspidi hakkavad laevad pääsema Soome lahelt Narva jõe
kaudu Peipsi ja Pihkva järvele.

"Kui laevatee on avatud ning Narva jõe sadam korrastatud, on see järvede äärsetele omavalitsustele Lääne- ja Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Tartu- ja Põlvamaal suur võimalus turismiettevõtlust edendada ja sellest tulu saada," ütles EASi ettevõtluskeskkonna divisjoni direktor Monica Hankov. "Laevatee avamine suurendab jahtide ja väikelaevade randumisi väikesadamates. Peipsi järve ilusad kaldad on magnetiks loodusturismi harrastajatele, samuti on tunnevad laevatee vastu kindlasti huvi kalapüügi- ja jahihuvilised," lisas ta.

Projekt näeb ette infrastruktuuri loomist jahtide ja väikelaevade veest tõstmiseks ja maismaal transportimiseks treileriga Narva jõe alumisest osast kuni ülemise osa või Peipsi järveni. Lisaks arendatakse Narva jõe sadamat, see hõlmab ujuvkai soetamist, randumiskohtade rajamist ning kogu sadamaala heakorrastamist. Selle tulemusena saab sadamat mugavamalt kasutada rohkem reisijaid.

Projekt sai tuge EASi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Programmi eesmärk on muuta Eesti eri piirkonnad atraktiivsemaks ettevõtjate, investorite, kvalifitseeritud tööjõu ja külastajate jaoks. Projekt läheb maksma 21 miljonit krooni, millest 18 miljonit katab Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2009, 13:25
Otsi:

Ava täpsem otsing