Juhan Parts hakkab arendama ettevõtlusõpet

29. aprill 2009, 12:36

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts edastas täna ülikoolide ja rakenduskõrgkoolide rektoritele ning
ettevõtlusorganisatsioonide esindajatele ministeeriumi kontseptsiooni
ettevõtlusõppe arendamiseks kõrghariduses.

Kava eesmärk on muuta kõikide erialade tudengid senisest ettevõtlikumaks, teha konkreetsed ettepanekud uute ideede tekkeks vajaliku soodsa keskkonna ja õppekava loomiseks ning leida ka võimalused nende ideede edukakas rakendamiseks, teatas ministeerium.

Ettevõtlusõppe kontseptsioon toob välja kolm olulist suunda. Esiteks ettevõtlikkuse ärgitamine kõikides õppurites, mitte ainult majanduseriala tudengites. Ettevõtlusõppe puhul ei tuleks piirduda vaid mikro- ja makroökonoomika kursusega, vaid anda teadmisi ka ettevõtlusega alustamisest, turundusest, juhtimisest, rahastamisest ja rahvusvahelistumisest.

Teiseks suunaks on äri- ja tehnoloogiajuhtimiseks vajalike teadmiste ja oskuste pakkumine ettevõtjate ja välislektorite kaasamise ning ülikoolidevahelise tihedama koostöö kaudu.

Kolmandaks rõhutatakse, et heade ideede välja töötamiseks ja turul realiseerimiseks on vaja võimaldada ligipääs kvaliteetsele nõustamisteenusele ja rahastamisvõimalustele. Selleks on vaja anda teadmisi tehnoloogiapõhise ettevõtluse alustamisest, pakkuda reaalset ärikeskkonda ja nõustamisteenust idee edasiarendamiseks ning seemnerahastust uue tehnoloogiaettevõtte käivitamiseks.

Ettevõtlusõppe kontseptsiooni arutab 19. mail kogunev valitsust nõustav innovatsioonipoliitika komisjon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2009, 12:36
Otsi:

Ava täpsem otsing