Krediidipanga aktsionärid jätsid kasumi jaotamata

29. aprill 2009, 16:04

Äsja lõppes AS Eesti Krediidipanga
aktsionäride koosolek, mis kinnitas 2008. aasta aastaaruande, otsustas jätta
kasumi jaotamata ja valis uuesti audiitoriks BDO Eesti AS-i.

Aktsionärid nentisid, et alates 1992. aastast tegutsevale Eesti Krediidipangale oli eelmine aasta edukas. Pank teenis kasumit 71,4 miljonit krooni, mis ei jää nimetamisväärselt alla panga tulemustele viimasel kolmel aastal. Pangagrupi konsolideeritud kasum oli 48,2 miljonit krooni. Aktsionärid kinnitasid ühehäälselt 2008.a. aasta majandusaruande, teatas pank.

Kasum otsustati vastavalt juhatuse ettepanekule jätta jaotamata ja kanda edasi järgmistesse perioodidesse. Jaotamata kasum kogu grupi peale kokku on nüüd 83,1 miljonit krooni.

Krediidipanga aktsionärid valisid audiitoriks uuesti AS-i BDO Eesti.

„Panga majandustulemusi lõppenud aastal mõjutas hoiuste rekordiline kasv, aga ka laenuportfelli kasvu pidurdumine ja laenude tagasimaksetega viivitavate klientide arvu suurenemine. Väikepangale on märkimisväärne saavutus, et aastaga kasvas klientide arv pea 7000 võrra. Pank on näidanud üles stabiilsust klientide usalduse hoidmisel ning jätkuvalt head kasumlikkust“, ütles majandustulemusi kommenteerides Krediidipanga juhatuse esimees Andrus Kluge.

Investeerimispanga Gild Bankers koostatud Eesti kõige väärtuslikumate ettevõtete edetabelis paigutus Eesti Krediidipank 2008. aastal 96. kohale.

Kiiret lahendust 2008. aastal tekkinud probleemidele ja majandustõusu Eestis lähiaastatel loota ei ole. Majandus põhineb suuresti usaldusel, kuid usaldust napib.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2009, 16:04
Otsi:

Ava täpsem otsing