Töötukassa võtab tööturuameti ülesanded üle 1. maist

29. aprill 2009, 15:21

Töötukassa võtab 1. maist üle tööturuameti
ülesanded, et parandada teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti.

Töötukassa ja tööturuameti liitmise eesmärk on parandada teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti, samuti tulemuslikkust inimeste tööleaitamisel, teatas sotsiaalministeerium.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul saavad tööd otsivad inimesed nüüd kogu tööotsinguteks vajaliku abi, sh tööturuteenused ja töötushüvitised ühest kohast, mis on lihtsam ja mugavam. "Töötukassa hakkab pakkuma kõiki neid teenuseid, mida enne sai tööturuametist. Töö muutub kiiremaks ja sujuvamaks, kuna plaanis on võtta tööle rohkem konsultante, alustada vastuvõttu varem ning võtta senisest rohkem kasutusele elektroonilisi võimalusi," kinnitas ta.

Töötukassa muudab oma maakondlike osakondade töökorraldust ja tugevdab koosseise, et konsultantidel oleks võimalik pühenduda inimeste tööleaitamisele ning pakkuda neile kiiret ja vajadustele vastavat abi töö leidmiseks. Töövahenduskonsultantide kõrval hakkavad kõikjal tööle juhtumikorraldajad, kes nõustavad ja aitavad inimesi, kelle töölerakendamine on raskendatud, teatas sotsiaalministeerium.

Klientide paremaks teenindamiseks luuakse maakondlikesse osakondadesse infolauad, kust on võimalik saada esmast teavet töötukassa teenuste ja töökorralduse kohta. Samuti pikenevad 4. maist teenindusajad – klientide vastuvõtt algab kell 8.15. Selleks, et klienditeenindus oleks kiire ja sõbralik ning teenuseid mugav kasutada, vähendab töötukassa paberite hulka, loob järk-järgult kaasaegse infosüsteemi ja arendab e-teenuseid – näiteks läbi kodanikuportaali töötuna arvelevõtmise avalduse esitamise võimalus ning e-töövahenduskeskkond, teatas sotsiaalministeerium.

Riigikogu otsustas tööturuamet ja töötukassa üheks avalik-õiguslikuks asutuseks liitmise 28. jaanuaril 2009.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2009, 15:21
Otsi:

Ava täpsem otsing