USA pangad vajavad lisakapitali

29. aprill 2009, 11:01

USA valitsus on lõpetamas riigi 19 suurima
panga läbikatsumist, mis peab välja selgitama nende vastupidavuse süvenevas
majanduskriisis ning võimaliku täiendava kapitalivajaduse.

Meediasse jõudnud andmeil tuleb täiendavat kapitali leida nii Citigroupil kui Bank of Americal, mis mõlemad on sellise hinnangu osaliselt vaidlustanud.

Mõlema panga aktsiad kukkusid eile järsult, kui uudis täiendavast kapitalivajadusest välja tuli. Citigroupi aktsia kukkus 5,9% ja BofA aktsia 8,6%, kirjutas Independent.

Pankade riskitaluvuse testid on oluline osa USA presidendi Barack Obama valitsuse jõupingutustest usalduse taastamiseks finantssüsteemi vastu. Pankadel, mis lisaraha vajavad, on selle hankimiseks aega pool aastat. Kui selle aja jooksul erainvestoreid ei leita, tuleb appi riik.

Citigroup ja Bank of America on valitsuselt juba saanud 45 miljardit dollarit. Täiendav rahasüst USA maksumaksjatelt tähendaks pankade osalist riigistamist – USA valitsusest võib saada suurim aktsionär. Seni on valitsus investeerinud pankade eelisaktsiatesse.

USA valitsus peaks testide tulemused avalikustama tuleval nädalal. Samas jätkuvad vaidlused millist infot avalikustada, et see pankadele kasu asemel rohkem kahju ei tooks.

Analüütikute hinnangul võib BofA kapitalivajadus olla 70 miljardit dollarit.

Täiendava kapitali vajadus võib olla viimane piisk, mis karika üle ajab, ja Citigroupi juhi Vikram Panditi ja BofA juhi Ken Lewise ametist lahkuma sunnib.

Agentuur Bloomberg kirjutas, et kokku võib lisakapitali vajada kuus 19 vaatluse all olnud pangast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2009, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing