Vanemuine laulab kauneist hetkist

Mari Hiiemäe 30. aprill 2009, 00:00

Lavastaja Andres Dvinjaninovi sõnul on muusikat uuslavastuses palju, ajaliselt üle poole etendusest. Kaunid laulud seob kokku sõnaline osa, mis moodustab tervikliku süþee.

"Laval hakkab arenema lugu "Kaunimate õhtute" programmi ettevalmistamisest. See on köögipool, kuidas üks lauluõhtu valmib," tutvustas Dvinjaninov.

Näitleja Jüri, keda mängib Jüri Lumiste, tabab näidendi algul end mõtisklemas, et kõik ilus tema elus hakkab läbi saama. Kuna kaunimad aastad on justkui möödas, tundub kõik talle mõttetu.

Siis aga helistab keegi ja Jüri saab idee luua üks päris uus etendus, kus lauldakse laule, mis on seotud osaliste elutee kõige kaunimate hetkedega. Eesmärk on sel kombel need hetked taaselustada.

Legendaarse Kaunimate Aastate Vennaskonna liikmetest on enamik samad, kes 16 aastat tagasi "Kaunimate aastate" solistide reas üles astusid, puudu on vaid Tallinna suundunud Rain Simmul. Nüüd on neil - Hannes Kaljujärvel, Jüri Lumistel, Andres Dvinjaninovil, Toomas Lungel ja Indrek Kaldal - esitada oma isiklik lugu.

"Kui eelmine kontsertprogramm oli Kulno Süvalepa lugudega seotud nii otsesemas kui ka kaudsemas mõttes, siis see on meist endist," rõhutab lavastaja rõhuasetuse muutust isikliku seotuse suunas. Iga osatäitja mängib etenduses justkui iseennast, ka tegelaste nimed on näitlejatel samad, mis päriseluski.

Et lugu oleks võimalikult ehe ning isiklik, on sõnalise osa autor Mart Kivastik lauludele vahetekste kirjutades aluseks võtnud tõestisündinud lood osatäitjate elust.

"Me laulame laule, mille hulgas on seadeid, mis oleme teinud juba 27 aastat meie ise," rääkis Dvinjaninov.

Helgete omadussõnade leidmisega, mis uut etendust iseloomustaks, pole Dvinjaninovil mingit raskust. "See meeleolu on mõnus, sarmikas, esteetiline, vaimukas, kosmiline ja tore. Nostalgiline ka. Ja see kõik, mis ma ütlesin, vastab kusjuures tõele," ütles lavastaja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing